Brazilų žurnalistas, DJ ir XLR8R žurnalistas Bruno Natal sukūrė ir greitai išleis pritrenkiantį naują dokumentinį filmą apie reggae muziką Dub Echoes. Filme išaiškinama žanrų garso struktūrą ir rodomos diskusijos su įvairiais muzikantais bei jų vaizdo klipai.
Filme interviu duoda tokie atlikėjai kaip Bullwackie, Bunny Lee, Congo Natty, Dennis Bovell, DJ Spooky, Dr. Das (Asian Dub Foundation), Ernest Hookim, Groove Corporation, Gussie Clarke, Howie B, King Jammy, Kode 9, Lee “Scratch” Perry, Mad Professor, Mutabaruka, Neil Perch (Zion Train), Robbie Shakespeare, Roots Manuva. Ir tai tik trupinėliai tų, kurie pasidalina savo jausmais ir supratimu apie originalų drum and bass garsą. Dauguma šių artistų, ypač Bunny Lee ir Sly & Robbie, yra kai kurių ritmo šablonų, miksavimo technikos ir studijinių efektų kūrėjų, kuriuos šiuo metu naudoja didelė dalis dance ir urban muzikos prodiuserių.
Kaip kad rašoma šio filmo internetiniame puslapyje, “iš pradžių gali atrodyti, jog reggae ir šokių muzika neturi nieko bendro. Tačiau tai – klaidingas suvokimas. Dokumentinis filmas Dub Echoes siekia parodyti kaip Jamaikos muzikinis išradimas pavadintas dub vis dar įtakoja daugumą šiuolaikinės kūrybos, ypač šokių muzikos scenoje, transformuodamas studiją į muzikos instrumentą ir duodamas kelią garsiniams eksperimentams.”
Dub Echoes buvo filmuojamas Kingstone, Londone, Niu Jorke, Vašingtone, Los Andžele bei Rio De Žaneire.

Komentarai