Tobias Wilner – talentingas menininkas, muzikos takelių kūrėjas ir grupės Blue Foundation idėjinis lyderis. Jau septyniolika metų gyvuojančios grupės prisijungusiems ir išėjusiems nariams suskaičiuoti nepakaktų pirštų, tačiau, kaip pats Tobias sako – per tuos metus grupė beveik nepasikeitė. „Tiesiog visada darėm tai, kas mums patinka“.
Ankstyvą pavasarį vienas melomanas ištraukė iš po skverno vinilą, kurio viršelį puošė estetiška juodai balta nuotrauka (dizainą sukūrė Eric Sageby) ir užsiminė, kad turėtų patikti. Tai buvo vilniečių instrumentinio post-roko/metalo kvarteto Autism naujausias albumas “Film Noir”. Neslėpsiu nuo to laiko, kai pirmą kartą išgirdau Mogwai (tai buvo berods jų “Rock Action”), post-gitarinės muzikos nuolat galima rasti mano pleilistuose.
Ši apžvalga atsirado labai neplanuotai ir taip pat netikėtai virto trumpu interviu, nes aš senokai nieko nerašiau apie muziką, tačiau – sena meilė nerūdyja – taigi per mano ankstesnį pomėgį tokio tipo muzikai ir naująjį – vinilams, mano namuose atsirado Donio naujasis leidinys, o vėliau pats Donatas mane atsitiktinai užkalbino socialiniam tinkle ir po itin malonios pažinties ir pokalbio, kurio metu sužinojau apie albumo pratęsimą, gimė ir mintis kažką parašyti bei užduoti keletą klausimų.
„BBC Radio 1“ rezidentė, elektroninės muzikos atlikėja iš “Hyperdub” leiblo, Jessy Lanza galėtų būti tavo kiemo draugė ar klasioko pusseserė. Artumo ir paprastumo aura, sklindanti nuo kanadietės, intensyviu muzikos ritmu užgožiama, tikriausiai, tik skambant jos muzikai. Elektroninių R&B ritmų atlikėja ir vokalistė, studijavusi džiazo teoriją, dabar muzikuoja gimtajame Hamiltone, Kanadoje.
Pokalbis su grupe materic iš Karelijos – tarsi gerai subrandinta beržo tošies trauktinė. Prasidėjęs nuo jų koncerto Vilniuje 2015-ųjų pabaigoje ir pasibaigęs beveik po pusantrų metų, pagaliau sulaukus visų atsakymų iš Petrozavodsko. Mūsų dėmesį atkreipė jų sugebėjimas groti nuožmiai ir triukšmingai, tuo pačiu, tarsi viltį tolumoje, išlaikyti lyrinę melodiją.