Kita d’n’b pusė

…laužytas būgnų ritmas ir aplink jį besivyniojančios žemų dažnių linijos. Dažniausiai šią muziką dydžėjų bei elektronikos kūrėjai groja šokių klubuose. Kita pusė – tokios grupės kaip SABOT, naudojančios tik būgnus ir bosinę gitarą, tačiau stilistiškai esančios arčiau džiazo ar pankroko nei įprasto d’n’b apibrėžimo. Arba kaip ELECTR.O., bandančios apjungti įvairius stilius į vientisą miksą.

Duetą SABOT 1988-aisiais San Franciske įkūrė pankroko grupės Forethought ritmo sekcija – bosistas Christopher Rankin ir būgnininkė Hilary Binder. Abu dar vaikystėje susipažino su klasikine muzika ir džiazu. Vėliau jų akiratyje atsirado progresyvusis rokas, pankrokas, industrial, japoniškas noise, soul, go-go, hiphopas ir kiti muzikos stiliai. Taip susiformavo originalus instrumentinis jazzcore duetas, pernai „Green“ klube Vilniuje sukėlęs didžiules ovacijas, kai koncerto pabaigoje duetas atsistojo ir …pagaliau uždainavo!

Nepaisant to, kad SABOT susikūrė JAV, nuo 1993-ųjų jie dažniausiai pristatomi kaip atlikėjai iš Čekijos. Būtent tais metais Taboro miestelyje amerikiečiai nusipirko apleistą pastatą ir jame apsigyveno. Netrukus čia buvo įkurtas alternatyvinės kultūros centras „Cesta“, kuriame nuolat vyksta įvairūs tarptautiniai multikultūriniai renginiai. Iki šiol SABOT nariai, padedami savanorių, restauruoja pastatą ir įrenginėja jame erdves įvairiai veiklai.

Per savo karjerą SABOT išleido 9 albumus, taip pat – tokius leidinius kaip knyga „120 months“, kurioje aprašytos grupės kelionės. Beje, SABOT koncertų žemėlapyje liko tik du tušti žemynai – Pietų Amerika ir Afrika (neskaitant Antarktidos), o 2006-uosius grupė pradėjo koncertais Japonijoje, Korėjoje, Indonezijoje, Australijoje.

ELECTR.O. (pilnas pavadinimas – Electro Rasta Orchestra) – taip pat duetas: žinomos Estijos regio grupės Rasta Orchestra lyderis SioMa ir legendinis Piterio muzikantas Aleksejus Rachovas (grojo tokiose grupėse kaip Deadushki, Avia, Strannyje Igry). Nors ELECTR.O. yra visiškai naujas projektas, jo nariai patirtį studijose ir scenose kaupė kelis dešimtmečius. Du patyrę ir pozityviai mąstantys atlikėjai savo mylimus stilius dancehall ir regį priverčia judėti energingais jungle ir d’n’b ritmais. Dauguma projekto kompozicijų yra šokių aikštelėms pritaikyta Rasta Orchestra kūryba. Įvairiais instrumentais grojantis A.Rachovas paįvairina ELECTR.O. pasirodymą gitaros, klavišinių bei saksofono improvizacijomis. Beje, priklausomai nuo publikos ir atlikėjų nuotaikų, lengvas reggae-dub gali virsti sunkiu elektroniniu d’n’b.

Renginį pradės ir baigs jaunas elektroninės muzikos kūrėjas HEARTPHONES, šiemet sėkmingai pasirodęs festivaliuose „Tundra“, „Darom“, „Subject 02“ ir kituose, o pastaruoju metu, galima sakyti, apsigyvenęs Vilniaus klube „Intro“. Pasinaudodamas tuo, jog šiuolaikinės technologijos leidžia būti ir muzikantu, ir prodiuseriu, šis žmogus-orkestras neapsiriboja vienu stiliumi, išbandydamas viską, ką tik gali pasiekti jo elektroniniai čiuptuvai. Būtent todėl kiekvienas jo pasirodymas yra intriguojanti kelionė po elektronikos džiungles.

Beje, „Ore>net“ publikuotame straipsnyje apie dar vieną virtualų, daugiausia garso, pasaulį www.myspace.com, pažymima, jog HEARTPHONES yra daugiausiai virtualių draugų turintis Lietuvos atlikėjas.

Muzikantų poilsiu rūpinasi naujo tipo svečių namai Vilniaus senamiestyje “A Hostel”.

rugsėjo 23 d. (šešt)
durys – 20.00, muzika – 21.00, išlaidos – 7 LTL
klubas “Intro” (Maironio g. 3, VNO)