Vėluojančių traukinių portalo knygų rubrika griebia už ragų.. už raudonų dredų.. už kasų praėjusių metų Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos švyturį – poezijos pilotę, o taip pat fotoresursų redaktorę ir pažinčių bei kitų viešų ryšių koordinatorę, miuziklų, viršelių ir įrašų studijų mūzą Indrę „papais karjeros aš nedarysiu“ Valantinaitę.
LRS leidyklos ranka ant pirmos knygos peties reiškia, kad 20 metų rašei į sąsiuvinį ir į stalčių, o paskui vienerius metus iš to gaminai printeriui tinkamą Wordo briketą ir pirštais kalendama/s kalendoriuje laukei, kas laimės – tu ar dešimtys tokių pat stalčiaus brolių ir seserų. Jokios vadybos ar dizaino, head huntingo ar gerojo Willo Huntingo – tik gudrių akių žvilgsnis anapus „Suokalbio“ bufeto ir, jei pasiseka, ketvirtakursė pianistė/fleitistė iš konservatorijos, labai tiksianti knygos pristatymui paakompanuoti.
Ir štai jau 25-uosius ar 125-uosius metus garbingoji mirusių banknotų brolija pasikviečia jus (kaip kažką kitą pernai) kartu pasėdėti prie žvakėmis bei konjakais nukrautų šermenų, ta proga, kad spaustuvėje paruošė jūsų kūrybos ritinėlį, jūsų popierinių kūdikėlių virtinę, nes visiems tai labai svarbu (nors po keleto nekrologų vienodose kaip rūpintojėlis redakcijose viską pamiršit net ir jūs – autorius, autorė). Šįvakar jūs sveikinama/s prisijungus prie mauzoliejaus, pasižyminčio vienu dvasingiausių dūlėjimų postsovietinės kultūros areale.
Indrė Valantinaitė ne tokia. Ji rašo ne apie diemedžius ar baltas akacijas, o jei ir apie jas, tai su tokiu pošlu pritūpimu, kad Larry Flintui galėtų žandai nurausti, jei tik jis žinotų, ką reiškia žodis poezija. Ir tikra tiesa, kad ir koks senas būtų žodis pošlas, jis gal net tiksliausiai aprašo Indrės koncepciją, Indrės dvasią, Indrės kūrinių kryptį. Kad ir kur ją vėjas nupūstų, atsimuši į sustirusius spenelius ar suglaustas kojas, sugniaužusias plaštaką. Bei nesuglaustas.. Ypač juokingi knygą „recenzavusių“ rašytojų pakraigavimai, esą I.V. šitaip išsublimuojanti savo fantazijas: kiekgi Suokalbio/Trečio brolio/ar kaip vadinasi ta kavinė Rašytojų sąjungos tarpkojy – veteranų išmano apie 22mečių miuziklų žvaigždžių seksualinį gyvenimą? Juokingi ir todėl, kad atspindi jų pačių seksualinę dietą.
Patys tekstai, nors naujos mirties kilpos literatūrinėje padangėje ir nenubraižo – subtilūs, minimalistiški, taiklūs ir šmaikštūs, taupiai neperspausti, nebanaliai „paprasti“. Rodos, to labiausiai ir siekiama. Bei kaip minėta, wicked wicked wicked ir dar kartą wicked, and naughty. Dar – Indrė mėgsta pasvarstyt apie senatvę. Visada sakiau, kad senatvės ir senėjimo drama kur kas didesnė nei mirties drama. Tačiau jaunosios tekstų (lyrics) autorės analizė šia tema nepasiekia tam tikros brandos. Įdomu, kodėl? Gal imti iš Indrės interviu ne dabar, o, tarkim, po 50-ties metų?

Balandžio 18, 2007 18:02
kiek teko skaityti valantinaites kuryba – jega, recenzija – smaiksti, bet pavirsutiniska
Balandžio 19, 2007 16:30
kazkaip noretusi atkreipt demesi, “ant kiek” cia nera literaturologine svetaine.. ir jei mes esam kazkoks subkulturos koncentratas/girlianda, tai Indres problema, kad ji istirpsta toj, kitoj, subkulturoj. nors jos poziuris i daugeli jos atributu kritiskas, vis delto nesurenka tos kritines mases, kad issiverztu “virs jos”. o pats, rasytojau, nenoretum, sito viso reikalo – pagilint?..
Gegužės 9, 2007 05:02
get on your knees.
sutinku su recenzuotoju bent keletoje vietu. ypac toje, kad recenzuojamoji jam ryskiai sukelia nevalingas… liucijas poliucijas revoliucijas.
sekso simbolis, ir tiek. tokiu, graziu ir protingu, daug siais laikais. deja?
deja!
Gegužės 11, 2007 09:27
negaliu skaityti kranausko tekstu, nes vimdo daugiaauksciai issipisinejimai. ok, recenzija ne literaturologine, bet viska suvesti i posluma ir seksualini 22 metes gyvenimo problematika yra debiliska. jokio smaikstumo nematau cia, tik b–bio tampyma
Gegužės 13, 2007 19:09
nematau, nes pixelio platumo poziuri turi. turbut didziuojiesi.
Gegužės 13, 2007 19:10
*nematai
Lapkričio 12, 2012 05:44
buy tramadol cash on delivery tramadol generic – buy tramadol online in uk