Kelpe: Mano muzika tapo labiau nesubrendusi, daugiau tinkama šokti nei klausytis namie

Paskutinis Ore.lt pašnekovas iš “Satta Outside” programos – britas Kelpe. Prieš porą metų paskutinę festivalio naktį negailestingai išpjovęs pusę likusios gyvos publikos atlikėjas grįžta su būgnininku Chris Walmsley, kuris aną kartą turėjo praleisti pasirodymą, nes prieš pat išvyką Lietuvon patyrė traumą. Apie tai, kas iš tiesų jam tada atsitiko bei keletas kitų aktualių temų – iš pačio Kelpe lūpų, tiksliau – pirštų.

Prireikė net dvejų metų, kad tavo būgnininkas išsigydytų savo koją… O gal tai kitas būgnininkas?

Oi, ne, tai – tas pats būgnininkas (Chris Walmsley) ir jis dabar geriau jaučiasi. Jo koja sugijo pakankamai greitai, tiesiog laukėme tinkamo momento sugrįžti.

Ar tiesa, jog šis būgnininkas susilaužė koją nerdamas į publiką nuo scenos?

Ha, nebuvo tokio rokenrolo. Tiesą sakant, tai atsitiko dirbant įrašų studijoje (berods, su Gruff Rhys) – per pertrauką jie žaidė tenisą, tada viskas ir nutiko. Taip, tai tiesa, jis susilaužė koją žaisdamas tenisą – ne daugelis taip sugeba.

Paprastai būgnininkas yra problematiškiausias grupės narys, tačiau panašu, jog tau tai nėra kliūtis. Kodėl dirbi būtent būgnininku, o ne trimitininku, vokalistu ar go – go šokėja?

Manau, jog ritmai ir bytai yra svarbiausias mano muzikos elementas, todėl norėjau, jog gyvuose pasirodymuose tai atsispindėtų. Be to, paprastai nemėgstu vokalistų elektroninėje muzikoje.

Prieš dvejus metus per “Satta Outside” ir vėliau, per “Satta Inside”, pavarei žudančiai. Ar dabartiniai tavo pasirodymai vis dar žudantys, o gal labiau murkdantys?

Dėkui, būsimasis koncertas bus žudančiai murkdantis.

Ar po septynerių metų veiklos jautiesi labiau suaugęs? Kaip tai pasireiškia?

Iš vienos pusės taip, tačiau iš kitos aš manau, jog mano muzika tapo labiau nesubrendusi, galbūt daugiau tinkama šokti nei klausytis namie. Tiesą sakant, aš į tai dabar žiūriu nebe taip rimtai ir šiek tiek daugiau mėgaujuosi muzika. Tačiau, manau, man labai padeda patirtis grojant gyvai, nes stengiuosi gyvus pasirodymus padaryti geriau ir nuolat galvoju apie būdus, kaip juos patobulinti.

Kalbant apie praeitį, “Quick Broken Harp” vis dar yra vienas klausomiausių tavo kūrinių (bent jau tokias išvadas galima padaryti iš last.fm statistikos – www.last.fm/music/Kelpe). Ar manai, jog taip yra dėl to, kad jis bene du kartus buvo panaudotas reklaminiuose klipuose?

Taip, man pakankamai juokinga, kad tai mano populiariausias gabalas, nes jis buvo sukurtas greitai ir turi tik du garsus, nėra jokios bosinės linijos ar kažko panašaus, tik perdirbti būgnai ir arfa. Turbūt kai kurie kūriniai tiesiog geriau dera su vizualine medžiaga nei kiti, ir šis dėl neaiškios priežasties būtent taip ir veikia. Buvo labai juokinga, kai “Quick Broken Harp” pateko į reklamą 2009-aisiais, ir žmonės galvojo, jog tai visiškai naujas kūrinys, nors realiai buvo išleistas prieš penkerius metus.

Panašu, jog atradai savo kelią ir jungdamas muziką su vizualiaisiais elementais (kaip “Margins” vaizdo klipas). Kokią vietą užima vizualieji menai tavo gyvenime?

Aš taip pat dirbu samdomu video redaktoriumi Jungtinės Karalystės TV kompanijose. Prireikė nemažai laiko, kol
suvokiau, jog yra kvaila nedaryti vaizdo klipų savo muzikai, kai turiu visą reikiamą įrangą bei žinias. Tada ėmiau mėgautis bendru muzikos kūrimo ir jai tinkančios vizualinės dalies darymo procesu.

Leidykloje DC Recordings išleidai keturis albumus, po to perėjai į Black Acre, o dabar – į MYOR. Kas buvo?

Abu darbuotojai, dirbę DC Recordings, išėjo iš ten po mano albumo Cambio Wechsel ir jų niekas nepakeitė, todėl nebeturėjau galimybių leisti kūrybos – ten nebebuvo, kas galėtų dirbti su muzika. Todėl nusprendžiau pabandyti padirbėti su keliomis skirtingomis leidyklomis ir pažiūrėti kaip seksis.

Kokie tavo tolimesni planai: leidiniai, koncertai, kiti projektai?

Vis dar dirbu prie savo naujojo albumo ir jau esu pusiaukelėje. Greičiausiai leisiu singlus, kol albumas nebus paruoštas leidybai. Yra paruoštas bendras singlas su Keaver And Brause, kuris vis dar laukia savo eilės leidykloje Astro Dynamics. Taip pat su Danny Drive Thru dirbu prie bendro projekto, kuris jau baigtas, tačiau dar neišleistas.

Kokie tavo atostogų planai?

Netrukus vyksiu į Turkiją kelioms savaitėms – labai laukiu šios kelionės. Turėjome pačią blogiausią vasarą Londone, ir man labai reikia šiek tiek saulės.

Ar turi planų pradėti normalų gyvenimą dirbdamas ofise?

Tikiuosi, jog niekada nebeteks turėti darbo pilnu etatu, bet, kaip ir minėjau prieš tai, užsiimu kita freelance veikla, taip pat muzika, video tvarkymu, tačiau tai visiškai nėra blogas darbas.

Ar turi planų pasilikti “Satta Outside” festivalyje ir iš širdies pasilinksminti?

Tikiuosi tiesiog pasimėgauti numatoma muzikine programa, čia bus daug mano draugų, labai noriu išvysti Gaslamp Killer bei Mike Slott, kurių niekada neteko matyti ant scenos ar susitikti.

Tavo patarimas festivalininkams, ko jie neturėtų daryti festivalio metu?

Jokių riaušių, prašau, aš išvažiuoju iš Londono, kad išvengčiau viso to!

Kelpe kartu su būgnininku Chris Walmsley surengs pasirodymą naktį iš šeštadienį į sekmadienį Šventojoje įvyksiančio festivalio “Satta Outside” arenoje, 2.30 val.

Kelpe @ Facebook
www.kelpe.co.uk

www.sattaoutside.lt