Authors Tomas Savickis

Chemical Brothers laiko mašina

Nors vasarą bet koks veiksmas smagesnis po atviru dangumi, birželio viduryje tūkstaninė minia traukė į troškią sostinės “Siemens” areną. “Skardinės dėžutės” viduje vyko didžiausias pastarojo meto prisiminimų dekonservavimas su britų elektroninės muzikos pionierių The Chemical Brothers muzika. Prieš dvi dešimtis […]

“Lizdas” – bendruomenės sukurtas bendruomenei

Vis labiau besikeičiančiame ir augančiame Kaune neseniai duris atvėrė naujas kultūrinio veiksmo taškas “Lizdas”. Žinodami, kaip ilgai jis buvo sukamas ir kokie vietiniai muzikos aktyvistai čia sukinėjasi, negalėjome praleisti progos pasidomėti, kas ir kaip buvo, yra ir bus. Apsilankėme čia […]

“Kaštono” Audrius: “Daryti savarankiškai, nepriklausomai”

Trečius gyvavimo metus pasitinkantis Klaipėdos kultūros baras “Kaštonas” jau puikiai žinomas ne tik vietos kultūros mėgėjams bei svečiams, bet ir leidusiems vasaros naktis Nidoje, kur sužydėjo pats pirmasis “Kaštono” kromelis. Valstybinės ku(cha)ltūros institucijų fabrikams kontrastą kuriantys “kaštoniečiai” be milijonų pagalbos, savo rankomis sukalė sceną ir barą, kur vietą rado ne tik didžėjai, bet ir muzikantai bei start-up’ininkai, o visai neseniai dar viena neeilinė jų idėja tapo kūnu: tiesiai iš Čekijos atskrido pirmoji, vinilu dvelkianti, plokštelių siunta su šiuolaikinės lietuviškos estrados rinkinio “Kaštono garsai” įrašais.

OreCast 178 – BlikMuzik Showcase

Jau šiek tiek daugiau nei keturis metus egzistuojantis netleiblas BlikMuzik iki šiol periodiškai pristato subtilios elektronikos perliukus. Šiandien čia interneto saulę ne tik skaitmeniniu, bet ir kasetės formatu išvydo šešioliktasis leidinys Too Many Teas EP, kurio autorius – Exhibitor aka Dumaz aka Empty Pockets.

Satta Festival 2014 A-Z

Lietuviškų festivalių sezono galą trimituojantis, rugpjūčio 14-17 d. vyksiantis “Satta 2014” šiemet keliasi už Lietuvos ribų, į Latvijos pajūrio rojaus kampelį Papėje. Panašu, jog keičiasi ne tik lokacija, bet ir garsinė paletė, kuri tarsi lyg ir įvairesnė, lyg ir brandesnė bei labiau nei įprastai stebinanti.