Interviu

Elegantiškas Twin Dive rokenrolas ir jo remiksai

Prieš pusantrų metų į Lietuvos muzikos sceną įsiveržė naujas pavadinimas Twin Dive ir klausytojai ėmė savanoriškai eiti “Vorele”. Pirmas mūsų gyvas susitikimas su grupe įvyko muzikos inkubatoriuje “Novus”, kur trio tarp pradedančiųjų išsiskyrė savo amžiumi, patirtimi ir gerokai brandesniu turiniu. Nors Lietuvoje šį pavadinimą išgirdome pirmą kartą, iš tikrųjų Robertas Jancevičius Twin Dive įkūrė dar gyvendamas Danijoje.

Mikrofestivalis „Alchemikų slėnis“ kviečia atrasti

Prieš metus kalbėjomės su Dovydu iš Rokiškio šokių muzikos “alchemikų” tūso. Tuo metu jie buvusioje pramoninėje zonoje atidarinėjo savo klubą, o dabar pristato festivalį “Slėnis” buvusioje dvarvietėje. Kaip pasakoja Dovydas: “Pirmoji naktis – visiškai analoginė, antros dienos ryte budinsim Slėnį su multiinstrumentalistu R.C.G. , o dieną kalbėsim apie tai, kas svarbu ir pradėsim šokti gerokai anksčiau nei įprasta.

Local Blood iš turo užsienyje grįžo susitelkę ir užsigrūdinę

Būnant Budapešte ir ieškant, kur čia vakare nueit, akis užkliuvo už matyto pavadinimo “Local Blood [LT]”. Pasirodo, lietuviai iš tikrųjų tuo metu keliavo po Europą ir planavo užsukti į Vengrijos sostinę. Už kelių dienų atsidūrėme vienoje šio miesto įžymybių – ruin bar žanro pirmtake “Szimpla Kert”.

Išprotėjęs išdaigininkas Y2KATI ir jo anal groove

Prieš kelias dienas internete pasklido žinomo Lietuvos elektroninės scenos veikėjo Deivido Jaroškos alter ego Y2kati minialbumas “Mad Jester Of Groove”, kuris, anot paties Deivido, skamba tarsi hardgroove, contemporary techno ir hypnotic techno tranzinis ir labiau išsitaškęs brolis. Naujasis įrašas pristatytas “Radio Vilnius” ir klube “Buste” Panevėžyje, kur dabar reziduoja “išprotėjęs išdaigininkas”.

Viena naktis “Parnase” Marijampolėje…

Nuo glasnost laikų šiltėjantis klimatas užkaito galutinai griuvus planinės ekonominos golemui ir žvaliai atliuoksėjus laukinio kapitalizmo “donaldui”. 1992-aisiais Vilniuje buvo atidarytas pirmasis muzikos klubas “Langas”, o po kelių metų panašūs klubai pasklido po visą Lietuvą. Entuziazmo ir tuščių patalpų buvo daug, galimybės – beribės. Įdomu, jog kai kur periferijose užsikūrė alternatyvos židiniai, į kuriuos savaitgaliais važiuodavo melomanai iš sostinės ir kitų didmiesčių.