Judant Japonijos Nijō pilies koridoriais, medinės grindys ima skleisti garsą, primenantį paukščio balsą. Vieni šį „lakštingalų grindų“ fenomeną laiko sąmoningai sukurta apsaugos sistema, kiti – atsitiktinumu, virtusiu mitu. Šis netikėtas akustinis patyrimas tapo įkvėpimu kūriniui „Sayonakidori“ (iš japonų kalbos – lakštingala) – muzikiniam performansui, kurį Meno ir mokslo laboratorija (MMLAB) šį savaitgalį pristatys Trakų Vokės dvaro sodyboje.
Pokalbis su Aru Meku aka Approaching Mountains tęsia neplanuotą lietuviškos atmosferinės muzikos giją, kurią pradėjo Ežeras, o vėliau perėmė Undveld. Atvertus viršutinį muzikos velėnos sluoksnį, atsiveria introvertiški ambient garsovaizdžiai. Paradoksalu, tačiau ši muzika geriau girdisi iš toliau, vietiniame kaime yra beveik nežinoma, o leidžiama dažniausiai užsienyje. Dar vienas toks mažai girdėtas vardas – Approaching Mountains.
Jau keliolika metų dauguma, plačiąja prasme, indie muzikos grupių, turuojančių po Lietuvą, į savo maršrutus įtraukia “Feniksą” Alytuje. Be didžiųjų miestų, tai bene vienintelė aktyviai ir reguliariai veikianti alternatyvinės kultūros vieta Lietuvoje. Kaip sakė “Fenixo” įkūrėjai, Oganes Arakėlian ir Rūta Kavaliauskaitė-Arakėlian, jie visada labiau norėjo koncertų erdvės su baru nei baro su nedidele patalpa koncertams.
Kas Ta Skarlet, kuri(os) jau kelis metus “kuria, groja ir kartais šiaip vaidenasi”. Airos Mačiliūnaitės ir Viktorijos Golubkevičiūtės duetas, apdainuojantis “visus aburdiškus jūsų ir mūsų gyvenimo įvykius, taip ieškodamas tiesos šiame keistame pasaulyje.” Taip ši grupė buvo apibūdinta prieš pasirodymą “Line Up” klube Vilniuje 2023-aisiais.
Jau vasario 27-kovo 2 dienomis Vilniaus knygų mugėje dešimtą kartą muzikos profesionalus ir mėgėjus į vieną vietą suburs analogų Lietuvoje neturinti AGATA „Muzikos salė“. Jubiliejinėje programoje – ne tik muzika, bet ir svarbios diskusijos apie industrijos ateitį. Viena jų – […]