Dokumentinio filmo „Roberta“ kelionė prieš penkis metus prasidėjo Vilniuje, naktiniame klube „Kablys“. Ten Elena Kairytė pirmą kartą sutiko jauną merginą, patraukusią režisierės dėmesį. Viename interviu Roberta, paklausta, ar buvo sunku priimti sprendimą filmuotis, sako, kad dabar tikrai to nedarytų, tačiau anuomet viskas buvo kitaip: per daug negalvojusi dvidešimtmetė mergina į savo asmeninę erdvę įsileido Eleną su kamera rankose.
Tarpdisciplininio meno kūrėjas Dainius Liškevičius sako, kad kiekvieni namai primena muziejų, o žmonės gyvendami juose apsistato daiktais tarsi muziejaus eksponatais. Liškevičiaus bute Vilniaus senamiestyje gimė ne vienas meno kūrinys. Į performansus savo bute jis įtraukė visą šeimą, taip pat ir namų apyvokos daiktus.
Smuikininkė ir šiuolaikinės muzikos atlikėja Lora Kmieliauskaitė, nuolat ieškanti netikėtų sąskambių ir tarpžanrinių patirčių, prieš iškeliaudama į Niujorką, pristatė albumą “Nerti”. Tai – eksperimentinės ir šiuolaikinės klasikinės muzikos lydinys, kurio pirmajame plane – smuikas, transformacijose su elektronika, balso improvizacijomis, noise estetiniais sprendimais ir lauko įrašais.
„Isla to Isla” šiemet pažymėjo veiklų penkmetį – per šį laikmetį jie organizavo krūvą skirtingo profilio renginių – nuo gongų meditacijos sesijų iki 36 valandų reivo ar vakarėlių skirtingose Vilniaus ir Lietuvos lokacijose, pradėjo savo įrašų kompaniją, kurioje neseniai išleido savo šeštąjį relyzą – grupės „Solo Ansamblis” nario Jono Šarkaus projekto „punktò” debiutinį albumą „QQ”, bei kas mėnesį džiugina klausytojus savo autorine laida „Radio Vilnius” eteryje.
Vilma Pitrinaitė – šokėja, atlikėja ir choreografė, Auksinio scenos kryžiaus laureatė, buvusi „Auros“ šokėja, šiandien kurianti tarp Lietuvos ir Belgijos. Jos spektakliai kone visuomet nevengia aštrių socialinių temų, o pati menininkė pripažįsta, kad labiausiai nemėgsta abejingumo. Spalio 27 d., Menų spaustuvės scenoje kūrėja pristato šokio spektaklį „Match 3“.