Vilnius Temperature: Didžiuojamės visais gerais Lietuvos muzikantais, kurių tikrai daug

Šią vasarą susibūręs projektas Vilnius Temperature privertė džiūgauti neabejingus gyvai muzikai. Tai – ne iš kelmo spirtų vyrukų, Sauliaus, Andriaus bei neseniai prisijungusio Edgaro komanda, kurios tikslas – vienyti pajėgas su atlikėjais, filmuojant jų akustinius pasirodymus Vilniaus gatvėse. Ir nepaisant to, kad vasara jau nuėjo savais keliais, šios gražios Vilnius Temperature iniciatyvos rezultatai – klipai Electric Lady, Garbanotam Bosistui bei Kamilei su Mantu – tebeverčia slapčia pasvajoti apie braškes su pienu.

O belaukdami naujų darbų, sodinam pradinę orų berniukų sudėtį – Saulių bei Andrių nerūpestingam pašnekesiui apie tai, kas sukasi jų galvose.

Na, tai koks šiandien oras Vilniuj?

A: 22 laipsniai. Ir šilta, ir saulė šviečia. Žiauriai cool!

Pavydu! Tai papasakokit, kaip gimė to balto termometriuko klipuose idėja?

S: Mano draugė man kažkada numetė nuorodą su Watch Listen Tell, na, tuo populiariu blogu, o nufilmuoti buvo Golden Silvers. Didelį įspūdį paliko tai, kaip nuostabiai, minimalistiškai, gražiai viskas nufilmuota ir pateikta. Visas klipas iš tikrųjų labai pakerėjo savo kokybe, tai tada pirmąkart ir šovė mintis, jog Lietuvoj irgi reikia daryti kažką panašaus, nes turim tikrai labai gerų atlikėjų. Pasiūliau Andriui savo idėją, pradėjom ją vystyti ir sugalvojom apie Vilnius Temperature: mintis tokia, jog kiekviena grupė turi savo temperatūrą.

A:, Na ir po to padariau logotipą. Buvo daug bandymų, bet likom prie termometro.

Jūs atvilkot į Lietuvą tai, kas užsieny jau įgiję atgarsį?

S: Tai jo, užsieny labai pilna tų blogų, tokių kaip Black Cab Sessions, A Take Away Show ir t.t. Kuo mes su Andrium tikim yra, kad lygiai taip pat įdomu bus žiūrėti ir tai, ką darysim Lietuvoj, nes labai žavingas dalykas yra rodyti muzikantus iš tokios perspektyvos. Nufilmuoji, kokybiškai įrašai – maloniai žiūrisi ir akiai, ir pats
galvoji “kaip čia gražu, čia lietuviai, čia rimtai geras“. Ta mintis ir stumia į priekį, dėl to ir norisi kažką daryti su lietuviais.

O kaip jūs patys manot – ar jūsų produktas yra tik žiūrovui lietuviui, ar jis gali rungtis ir su tais idėjiniais pirmtakais?

S: Na, rungtis niekas nebandys (juokiasi). Bet kuo džiaugiuosi, ko mes su Andrium nedarėm, tai nėjom į YouTube, ėjom iškart į Vimeo ir būtent per ten bandom visus tuos va lietuvių muzikantus stumt užsienio žiūrovams. Žiūrėjom statistiką, tikrai yra žmonių iš svetur, kurie jau randa mus ir domisi, tikrai tuo džiaugiamės. Va, Kamanių Šilelį išsisaugojusių žmonių net pusė užsieniečiai. Tai tikrai labai super!

Bet visi tie užsienio blogai savo peržiūras kolekcionuoja YouTube kanaluose. Ar nebijot, kad kitos platformos pasirinkimas atsilieps populiarumui?

A: Na, mūsų dažnai klausia, kodėl nededam video į YouTube. Tai galvojam palikt Vimeo kaip pagrindinį kanalą, bet šalia dėt ir į YouTube. Vimeo kažkaip solidžiau atrodo.

S: Jo, nes reprezentuoja kokybę. Ten iš tikrųjų kokybė video tai yra viena geriausių iš visų egzistuojančių video saitų kokybių, ir garso, ir vaizdo atžvilgiu. Vimeo pasirinkimas gal net ir parodo iš dalies, kad mes rimtai nusiteikę darom visą šitą reikalą. Norim klausytoją ir žiūrovą pasiekt ne per kiekybę, o per kokybę. Bet, jo, neatmetam idėjos dėt ir į YouTube.

O kada laikot filmavimą pasisekusiu? Ar tai turi ką nors bendra su peržiūrų skaičium?

A: Filmavimo aikštelėj tai nusisekęs būna, jeigu pašaliniai žmonės netrukdo ir nepyksta, ir nemėto nieko.

S: Šiaip iš tikrųjų! Va su Andrium jau turėjom visokių nuotykių. Kartą, kai filmavom vieną grupę, tai tiesiog filmavimo metu vienas nedoras Lietuvos pilietis metė kiaušinį tiesiai į būgnus, netgi nufilmavom ir užfiksavom! Bandėm aišku montuodami kažkaip nuslėpt ir vat įdomu bus ar kas nors pastebės tai, kai įmesim vaizdo klipą. Na, visą laiką būna labai įdomių nuotykių ir filmavimas pasisekęs būna, jeigu apsieinam be konfliktų. Nors abejoju, ar bent sykį taip buvo (juokiasi).

A: Aha, o su jau padarytais darbais ar nusiseka, ar ne, tai nežinau, kol kas dar nėra turbūt atsakymo. Tiesiog smagu žiūrėt, kai didėja skaičius puslapio like‘ų ir klipo peržiūrų.

Ar egzistuoja kokie nors kriterijai muzikantams, kad imtumėtės su jais dirbti?

S: Iš tikrųjų tai… Hmm. Iš tikrųjų tai nėra. Visiškai iš idėjos gimėm mes. Tiesiog labai daug pažįstamų turėjom muzikantų, mačiau, kad jie iš tikrųjų yra verti to kokybiško video promoutinimo, nes, va, Lietuvoje tikrai yra problematiška su klipais ir muzikantais, niekas taip sau nefilmuoja.

Norit pasakyt, kad visai neteikiat svarbos muzikiniam stiliui?

S: Na, mes iš tikrųjų esam labai open-minded visokiems atlikėjams. Nors šiaip iškart pasakom muzikantams, kad jei jau filmuojam, tai darom akustiškai, darom kuo paprasčiau, nes tas gyvas garsas, kuriame yra pašalinio triukšmo, vėjo ar upelio garsų, kartais žymiai labiau paperka nei tie studijiniai įrašai ir gyvą įrašą žymiai maloniau klausyti. O kriterijų tai kol kas dar netaikom ir, tikiuos, netaikysim. Esam optimistai ir tikrai labai didžiuojamės visais gerais Lietuvos muzikantais, kurių tikrai daug.

O ar turit kokių pasvajojimų, kokias grupes norėtumėt nufilmuoti?

S: Taip taip, turim. Bet nenorim sakyt, nes pasirodysim paskui kvailiais (juokiasi). Jeigu iš tokių garsesnių, viena tokių užgaidų, svajonių, iš mano bent jau pusės, tai yra nufilmuot Tesla Boy. Esu labai didelis fanas, čia rusai. Jie buvo Lietuvoj, teko su jais pačiais pabendrauti. O šiaip tai nuostabiai pasirodė, buvau sužavėtas jų kūrybos. Be
abejo, norėtųsi nufilmuoti ir tokių labai labai populiarių, žiūrėsim, kas į Lietuvą užklys.
.
A: Aišku gal skambės šabloniškai, bet būtų faina Beirut nufilmuot. Taip pat porą atlikėjų iš “Sattos” šiųmetinės, pavyzdžiui, Machinedrum. Na ir dar Brokenchord bei Fingalick.

Akustiškai?

A: Na, tai nebūtų gal akustiška, ten tiesiog būtų gal… Nu, jo (juokiasi). Tai, turbūt, būtų tiesiog gyvas pasirodymas kažkokioje įdomioje erdvėje. Vis tiek kažkaip kitaip nei scenoje.

Beje, Andriau, ar tavo studijos užsienyje nekiša pagalių į ratus projekto gerbūviui?

A: Aš važiuoju tam, kad užsidirbčiau filmavimo fotoaparatui!

S: Jo, čia viskas yra su perspektyva! Net ir išvykęs Andrius pilnai dalyvauja šitame visame reikale, be jo nebūtų tų visų gražių video.

A: Ne ne, atstumas įtakos nedarys. Dabar juk internetas yra, tai tiesiog reikia pasidalinti darbais, aš padarau, persiunčiu ir viskas.

S: Ai ir dar ką pamiršom papasakot – juk prie mūsų prisijungė dar vienas labai, beje, malonus žmogus – Edgaras Kordiukovas!

O! Esat atviri norintiems prisidėt?

A: Hmm. Šiaip gana dažnai sulaukiam iš žmonių tokių replikų, kaip „o, aš čia va irgi galvojau daryt panašų projektą, čia biškį kažką filmavau, čia galit pažiūrėt mano darbus“, bet paprastai pažiūrim, o ten kreiva šleiva, tai ir sakom „sori, tikrai ne“.

S: Mes atviri esam norintiems padėt, netgi labai ieškom tokių! Bet, kalbant iš techninės pusės, tai šiuo metu pilnai tą grupę jau turim, kiekvienas žinom konkrečius savo darbus.

Tai kokie šiuo metu jūsų komandos planai bei lūkesčiai?

A: Kas iš tokių artimesnių, tai bus gi “Kino Šortai” spalio mėnesį ir mums pasiūlė rodyt klipus per pertraukėles bei pristatyt patį projektą savo. Tai va ten bus galima pamatyti mus. Bent jau Saulių. O šiaip turim tokią idėją, kad reiktų suburt visas grupes, kurias filmavom ir padaryt koncertą jų.

S: Jo, galvojam tą padaryt! Labai džiugu, kad ir grupės atsilygina dėmesiu mums. Mes juos nufilmuojam, o jie mus pareklamuoja ir šiaip labai draugiškai žiūri į bendradarbiavimą. Tai, manau, viską suorganizavus, jie sutiktų pagrot. Tai turėtų būti toks laundžas akustiškas, su ta temperatūra, harmonija, atmosfera. Tai čia tokia išbreinstorminta idėja, bet ir gan realus planas. O šiaip net nežinau, kažkaip daug negalvojam apie tolimesnę veiklą, mes tiesiog norėjome su muzikantais dirbti, nes iš tikrųjų mums su Andrium ir Edgaru daug reiškia muzika bei kiekvienas filmavimas duoda labai daug patirties. O visi planai – jie gaunasi savaime ir tai labai žavu.

www.vimeo.com/vilniustemperature
www.facebook.com/VilniusTemperature