Waw kelionė su Yob ir Soft Kill

Šis lapkričio vidurys buvo stebėtinai šiltas ir tinkamas važiuoti pas kaimynus lenkus ne tik alaus išgerti, bet ir gerų koncertų paklausyti. O važiuoti buvo ko. Visai netikėtai vienas koncertinis tikslas tapo dviem.

Pirmasis – Lietuvoje jau grojusių Wiegedood ir legendinių doom‘erių iš Amerikos Yob pasirodymas. Koncertas vyko jaukioje ir jau pažįstamoje koncertinėje vietoje Hydrozagadka. Asmeniškai, viena geriausių koncertinių vietų Varšuvoje, įsikūrusi šalia kito gero klubo Chmury, kuriame kaip tik tą vakarą grojo ir suomių drone/ doom grupė Dark Buddha Rising. Deja, jų klausėmės lauke per pertraukas, nes per dvi vietas bėgioti nelabai norėjosi.

Pirmieji ant scenos užlipo jau pažįstami flamandai Wiegedood. Pasirodymas trunka daugiau nei pusvalandį, garsas tikrai neblogas, bet žmonių prie scenos nėra tiek daug. Pasirodymo pagrindas buvo jų naujausias albumas de Dodden Hebben Het Goed III. Nežinau, ar dėl to kad naujausias, bet tai – ne tik vienas stipresnių albumų jų diskografijoje, bet ir mano 2018-tųjų metų playlist‘e.

Po trumpos pertraukos ant scenos lipa Yob. Koncertas prasideda šių metų albumo Our Raw heart dainomis, kurių, beje, pati asmeniškai labai laukiau ir visą savaitę nuoširdžiai sukau ne vieną kartą. Salė jau buvo visiškai pilna, matosi, dėl ko atėjo klausytojai. Pati asmeniškai labai laukiau tokių dainų, kaip: Lungs Reach, Ablaze ir, aišku, daugelio kitų. Pasirodymo metu vienai dainai užlipo ir Levy iš Wiegedood. Koncertas tikrai buvo stiprus, nes jėgos atlikėjams užteko ilgai. Yob pasirodymas truko beveik dvi valandas, kas mane išvargino ir jau atsisėdus laukiau koncerto pabaigos. Aišku, nieko ir nepasakysi, juk doom‘o grupė, bet tiek laiko net ir man atrodė per daug. Bet už visą gyvastį tikrai reikia padėkoti, žinant, kad turuoja tikrai ne jaunuoliai – grupė savo veiklą pradėjo dar 1996-aisiais.

Koncerto išvakares užbaigėme centre, demokratiškai išvengę pagyvenusių vyriškių postringavimų apie abiejų šalių susijungimą.

Šeštadienis žadėjo tikrai kitokį koncertą. Šį kartą teko keliautį į taip pat jau pamėgtą klubą Pogłos, paskutiniu metu atvežantį tokias legendas kaip GBH, K.V.B, Tragedy ir daugelį kitų. Šį kartą laukė postpunk‘o grupė iš Oaklando – Soft Kill. Deja, pavėlavome į koncertą ir nematėme apšildančios SKY. Iš tikro truputį gaila, nes šiuo projektu pasidomėjau tik grįžusi. Tai – vienos merginos, atliekančios dark wave/ emo/experimental dainas, projektas ir šiais metais yra išleidusi albumą.

Bet šeštadienio vakaro tikslas buvo Soft Kill‘ai, tai dėl to labai ir nesigilinome į apšildančiuosius. Vakaro headliner‘iai pagrojo tikrai puikų ir gerą set‘ą. Aišku, didelė dalis repertuaro buvo iš 2018-ųjų metų albumo Savior, bet buvo išgirstos ir jau legendinės dainos, kaip Whirl ir keletas kitų. Buvo labai jaukus ir smagus vakaras, po kurio sekė vietinė diskoteka, bet joje neužsibuvome ir patraukėme miesto link į jau pamėgtą barą Plan B, kuriame, kaip ir dažną vakarą, grojo daug gero ir tikro klasikinio repo.

Pasidžiaugę puikia muzika ir pigiais gaiviaisiais gėrimais ramiai traukiame namo ir laukiame kitų koncertų ir nuotykių pas kaimynus ir ne tik.