Flashback

OFF 2023 garso atvirukai

Vėl rugpjūtis ir mes vėl Katovicuose – UNESCO muzikos mieste. Pastaraisiais metais buvęs pramoninis miestas aktyviai investuoja, kad pateisintų savo motto: “from heavy industry to creative industries”. Vienas šios krypties flagmanų, festivalis “OFF”, kasmet atneša miesto ekonomikai apie 1 milijoną eurų. Pernai vyko jubiliejinė 15-oji šio renginio versija. Šiemet sukako sweet sixteen.

Praha ir jos skambesys

Maždaug prieš 30 metų Praha buvo bene populiariausia off-beaten track kryptis tarp įvairaus plauko alternatyvščikų. Visokie paryžiai ir londonai vis dar buvo morališkai per toli ir per brangūs, o Čekijos sostinėje viskas buvo panašu, tik geriau. Tiesa, tais laikais beveik visi tūsindavosi išimtinai ant Karlo tilto ir jo apylinkėse.

“8 festival” 2023 – trys dienos muzikos arešto

Antras kartas nemeluoja. Po gniuždančio ir prisvilusio pirmojo, “8 Festival” nepasidavė ir surengė melomanams antrąją šventę. Virš 40-ies vardų, beveik dvi dešimtys iš UK’ų, keliolika iš Lietuvos ir dar keleto šalių. Panašaus kalibro atlikėjai, subalansuoti ieškančiai ausiai, su stipriai išreikštu naujosios britų bangos skambesiu.

TMW23: soe, vali, huvitav

Proginė 15-oji Talino muzikos savaitė šiemet vyko neįprastu laiku ir suteikė galimybę pamatyti (pa)vasarinį miestą. Galbūt kažkiek nukentėjo atlikėjai, nes daug publikos smagiai leido laiką lauke prie koncertinių erdvių ir neskubėjo vidun. Kita vertus, atlikėjai showcase renginiuose dažniausiai kenčia: ribotas pasirodymo laikas, netinkamas laikas, netinkama vieta, o “profesionalai” geria ir net neateina paklausyt.

MENT 2023 je zakon!

Visų pirma, Slovėnijos Nacionaliniame muziejuje saugomas seniausias muzikos instrumentas pasaulyje – 60 tūkst. metų senumo neandertaliečio fleita. Antra, šis muziejus yra šalies sostinėje Liublianoje, kuri vokiškai vadinama Laibach – taip pat kaip ir gerai žinomas slovėnų avangardinės muzikos kolektyvas. Trečia, “Ore” pagaliau apsilankė čia rengiamame showcase festivalyje “Ment”.