2018 November

Saulės Noreikaitės „Soliarinė meditacija” rezidencijoje galerijoje „101” Kaune

Lapkričio 30 d., penktadienį per pietų pertrauką 12-13 val. ir gruodžio 3 d., pirmadienį po darbo 18-19 val. vyks menininkės Saulės Noreikaitės vedama „Soliarinė meditacija” VDU Menų galerijoje „101” Kaune (Muitinės g. 7). Visą savaitę iki „Soliarinės meditacijos” Saulė Noreikaitė veikia atviroje studijoje, kviesdama lankytojus užeiti kasdien 12-19 val. ir susipažinti su rezidencijos procesu. Įvykiai yra nomadiškos projektų erdvės „Kabinetas” rezidencijos programos „Kenksmingas laisvalaikis/Toxic Leisure” dalis.

Žiūrovai tampa kūrėjais. „Posesijos obsesija“ grįžta

Daug teigiamų žiūrovų atsiliepimų sulaukęs „Versmės“ renginys „Posesijos obsesija“ pildo žiūrovų prašymus ir kviečia į papildomus nemokamus seansus Jonavoje (gruodžio 7 d.) ir Panevėžyje (gruodžio 11 d.) Vilniuje (gruodžio 15 d.). Vokiečių meninio kolektyvo „She she pop“ ir lietuvių menininkų […]

M. Abramović memuaruose „Eiti kiaurai sienas“ – analogų neturinti menininkės karjeros istorija

Lietuvių kalba pasirodo ilgai laukti žymiausios iki šiol kuriančios performanso meno atstovės Marinos Abramović (gim. 1946) memuarai „Eiti kiaurai sienas“ (Walk Through Walls). Leidykla „Kitos knygos“ pasirūpino, kad pirmieji skaitytojai knygą galėtų laikyti rankose per menininkės 72-ąjį gimtadienį, 2018 m. lapkričio 30 d.

Režisierius Titas Sūdžius ir jo abstrakčios idėjos masėms

Titas Sūdžius gimė Klaipėdoje praėjus keleriems metams po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir šiandien yra vienas ryškesnių kūrėjų Lietuvos muzikos klipų pasaulyje. Lietuviškų muzikinių klipų konkurse „Kino pavasaryje“ jo režisuota grupės MTJunker psichodelinė kelionė „Acid Pizza“ buvo apdovanota žiuri prizu už unikalią viziją, o publikos išrinkta geriausiu klipu.

Miuziklo dvasia pasidabinęs lietuviškas grupės Garbanotas albumas – jau gruodžio mėnesį

Šie metai grupei „Garbanotas“ atnešė daug įkvėpimų. Lapkričio pradžioje pristatytas klipas „Liūdnos akys“ savo magiška sapno tikrove prikaustė daugelio klausytojų dėmesį. Tiesa, miuzikline lyrika bei praeities skambesiu įsupantis kūrinys – tik nedidelis fragmentas iš jau gruodį pasirodysiančio trečiojo studijinio albumo „Paskutinė saulė“. Pirmą kartą grupės istorijoje visą rinkinį sudarys išskirtinai tik lietuviškai atliekamos dainos.