“Ore” garsai festivalyje “Postcosmos X”

Muzikos, mokslo ir meno gijas vienijantis įvykis “Postcosmos” birželio 7 d. prasidės šešių veikėjų garso pasirodymais “Ore” scenoje.

Vėlyvą penktadienio popietę Dangaus šviesulių stebykloje, šalia Molėtų observatorijos ir Etnokosmologijos muziejaus užsikurs “Ore” kuruojama scena. Joje šeimininkaus tokie elektroninės muzikos atstovai, kaip Monikaze, Patris, Paul Sadness, Carol, Polyester ir Direktorius.

„Penktadienio naktis bus kupina svajingų, kabinančių ir šviežių garsų, kuriuos lydės šviesos instaliacijos, ežero bangavimas ir šiltas žvaigždžių spindesys. Tai bus puiki įžanga į antros dienos koncertų siautulį“, sako jau 10-ojo „Postcosmos“ rengėjai.

Bene ryškiausias vardas “Ore” scenoje – profesionali jaunosios kartos kompozitorė Monika Zenkevičiūtė, žinoma kaip Monikaze. Ji kuria eksperimentinę elektroniką su išraiškingomis boso linijomis, kuriose ataidi džiazo, ambiento, IDM ir kiti stiliai. Mergina taip pat skiria dėmesį instrumentinei ir vokalinei kūrybai, kuria muziką teatrui, dalyvauja festivaliuose (“Jauna muzika”, “Druskomanija” ir kt.), apšildė tokius atlikėjus kaip Algiers ar First Hate.

Patrio Židelevičiaus muzikoje dera klasikinio instrumento violončelės melodijos, skaitmeniniai garsynai ir analoginių sintezatorių išgaunami pasažai. Jo sceniniai pasirodymai kartais primena žmogaus mini-orkestro solo, kuriuose improvizuotos muzikinės gijos susiveja į nuoseklias bei plaukiančias kompozicijas. Joms būdingos tiek subtilios, lyriškos nuotaikos, tiek ir išradingai formuojami abstraktūs garsų sluoksniai, paverčiantys klausymąsi melomano nuotykiu.

Užsimaniusiems judresnės diskotekos, tiks Polysester pasirodymas. Po šiuo vardu slepiasi elektroninėje scenoje gerai žinomas asmuo Vaidotas Ambrozaitis, kurioje vizitinė kortelė subtiliai tamsūs rimtai, gruboki sintezatorių garsai, post-punk ir minimal-wave nuotaikos.

“Ore” redaktorius, žinomas Direktoriaus pseudonimu, jau kurį laiką nebesutelpa į jokius rėmus ir įgarsina skirtingo kolorito erdves nuo ekstremalios muzikos festivalio iki dūzgių šokių klube.

Aitrokas pogrindinės scenos kvapas dvelkia iš didžėjaus Carol pasirodymų. Ne vieną dešimtmetį kuriančio Carol sąskambiai suveržti tvirtais, energijos kupinais bodymusic/technopop gnybtais, kaskart be gailesčio drebinančiais rūsių ir festivalių šokių aikšteles.

Linkstantiems link melancholijos ir svajų subalansuotas radijo stoties “Start FM” laidos “Liūdesys” kuratoriaus Paul Sadness grojimas anaiptol ne liūdnas, greičiau eksperimentiškai apmąstantis beprotiškos skubos gyvenimą.

Šeštadienį „Postcosmos“ klausytojų laukia rinktiniai įvairių post muzikos žanrų atlikėjai iš Lietuvos ir užsienio: Lea Porcelain (post punk/indie/electronic, DE), Dlina Volny (new wave, BY), BLACK WATER (romantic techno, LT), The Station (rock, electronic, LT), Oorchach (post-industrial/ritual/dronoise, LT), No Real Pioneers (post-rock, screamo, LT), Pindrops (post-punk/ shoegaze, LT), Pilnatys (lo-fi/indie, LT), Ruta MUR (80’s synthpop, LT), uselessdelay (post-rock, LT).

Tradiciškai vyks dangaus tyrinėjimo ekskursijos į greta esantį Etnokosmologijos muziejų, poetiniai pasirodymai, mokslines žinias gilinančios paskaitos, meninės šviesos instaliacijos bei kitos kūrybinės atrakcijos išskirtinio grožio Labanoro gamtoje.

Daugiau apie festivalį