2019 September

Prieš Andy Stott pasirodymą – lietuviško projekto „Quantonom“ premjera

Europos festivalių laureato, aktualiosios muzikos festivalio „Gaida 2019“ elektroninės muzikos scena šiais metais ypač įvairi. Spalio 5 d. Nacionalinės dailės galerijos Didžiojoje salėje koncertuos britų elektroninės muzikos garsenybė Andy Stott, atvyksiantis tiesiai iš Briuselio, kur prieš dieną vyks jo pasirodymas festivalyje „Nuits Sonores“.

Karolio Kaupinio „Nova Lituania“ – geriausio filmo apdovanojimas Atėnuose

Rugsėjo 18-29 dienomis vykęs Tarptautinis Atėnų kino festivalis šeštadienio vakarą paskelbė nugalėtojus. Lietuvos vardas nuskambėjo skelbiant pagrindinio festivalio prizo laimėtoją – Karolio Kaupinio filmui „Nova Lituania“ įteiktas festivalio geriausio filmo apdovanojimas. „Nova Lituania“ kartu su kitais vienuolika filmų iš viso […]

Kino dialogas: gyvas Barbaros Hammer archyvas

Kinas kaip sapnas, kinas kaip dialogas
Praėjusio amžiaus penktajame dešimtmetyje amerikietė/ukrainietė kino kūrėja Maya Deren pasuka antropologine linkme ir išvyksta į Haitį tirti ten gyvenančios tautos ir kultūros tam, kad užfiksuotus vaizdus vėliau paverstų filmu. Savo užrašų knygelėse ji rašo apie šio projekto sunkumus, potencialiai – neįveikiamus: kaip žvelgti į „svetimą“ kultūrą, nepaverčiant jos fetišo objektu?

Tarptautiniame kino festivalyje „BEAST“ didžiausias dėmesys – Lietuvai

Rugsėjo 28 – spalio 6 d. vyksiančiame Tarptautiniame kino festivalyje „BEAST“ visų akys kryps į Lietuvą. Trečius metus Porto mieste Portugalijoje vyksiančiame festivalyje, kurio tikslas pristatyti Rytų ir Baltijos Europos šalių regiono kiną, šiais metais pagrindinė šalis-partnerė yra Lietuva, todėl festivalio programoje lauks pažintys su šiuolaikiniu ir paveldo Lietuvos kinu.

„Scanoramos“ trumpametražių filmų konkursinės programos bendras vardiklis – laikas

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pristatė trumpametražių filmų konkursinę programą „Naujasis Baltijos kinas“ (NBK), kurioje šiemet dėl geriausio filmo titulo varžysis 19 filmų. Tvirtėjant tarptautinėms nekomercinio europinio kino partnerystėms, šiemet konkursas praplėtė savo žemėlapį ir atvėrė duris visoms Baltijos jūros regiono valstybėms.