Solo “Olos” – koncertas, kuris nebepasikartos

Rudens pradžioje Vilniuje pagaliau įvyko nuo pavasario lauktas Solo Ansamblio albumo “Olos” pristatymas, pusmečiui nukeltas dėl pandemijos ir dėl tos pačios priežasties perskeltas į dvi dalis, tačiau jau patekęs į lietuviškos muzikos istoriją dėl įspūdingos scenografijos ir apšvietimo. Specialiai koncertui sukurta “firminė” grupės galva-kaukė (beje, tarp koncerto metu pardavinėtos atributikos, buvo galima įsigyti ir brendintą Solo Ansamblio apsauginę kaukę), didžiuliai ekranai, visoje scenoje iškabinėtos lempos – kiekvienam kūriniui pritaikyta šviesos režisūra atmintyje atgaivino Chemical Brothers koncertą Vilniuje prieš 5 metus. Patys muzikantai kukliai pasitraukė į prietemą – didesnę laiko dalį buvo matyti tik šviesos dekoracijų mastelio sumažinti kvarteto siluetai. Senokai Lietuvoje neteko matyti, kad tiek daug dėmesio skiriama nemuzikinei koncerto pusei. Tai nebuvo tiesiog dar vienas Solo Ansamblio koncertas, kokių šiemet buvo neįprastai daug.

2020-ųjų pavasaris Solo Ansambliui buvo daug žadantis – kartu su Kanados leiblu „Artoffact Records“ grupė išleido savo antrąjį albumą „Olos“, o vasaros pradžioje, užtrukęs beveik pusantrų metų, buvo audringai pristatytas ambicingas vaizdo klipas “Dansingas”.

 

Naujajam albumui ir jo pristatymui grupė skyrė visą savo dėmesį dar nuo praėjusio rudens, tačiau susiklosčiusi situacija neleido jo pristatyti laiku. “Labai gaila, kad buvo sukelta daug nepatogumų, ne tik mums, bet ir žiūrovams, Nors ir atrodė, kad prieš mus susivienijo stichijos ir aplinkybės, koncertas vis tiek įvyko! Džiaugiamės, kad žmonės nepabūgo ir atėjo kartu patirti šio albumo gimimo. Mums buvo svarbu ir gera jausti beprotišką palaikymą. Abu vakarai buvo neapsakomai stiprūs tiek emociškai, tiek jutimiškai”, – po koncerto įspūdžių neslėpė grupė.

“Pasiruošimas koncertui nesustojo. Atsiradusį laiką išnaudojome dar aukštesnės kokybės paieškoms. Grupės filosofijoje dominuoja taisyklė, kad norėdami įgyvendinti vienokį ar kitokį vizualinį, sceninį sprendimą, stengiamės neskaičiuoti pastangų ir eiti iki galo tam, kad kartu su jumis išgyventume užmanytą potyrį. Albumo pristatymo koncertas yra vienas svarbiausių grupės istorijoje ir mes investavome labai daug.” – komentuoja grupės narys Jonas Šarkus. Prieš pat “Olos” pristatymą pasirodė ir naujas grupės vaizdo klipas.

Daug dėmesio scenos estetikai skirianti grupė ir šį kartą nustebino savo gerbėjus. “Kablio” scenoje išsiteko net du 7 metrų dydžio ekranai ir specialiai koncertui pagaminta dekoracija – šviečianti galva.

Dviejų valandų koncerto metu Solo Ansamblis papildė “Olos” programą anksčiau pasirodžiusiais kūriniais, derino išieškotus ritmus su purvinais sintezatoriais – publika abiejų koncertų metu aktyviai palaikė grupę ir išlydėjo gausiomis ovacijomis. “Tai, kas įvyko, ką paruošėme yra koncentratas. Ilgo darbo, laiko ir energijos koncentratas, daugybės žmonių, visos komandos kūrybos koncentratas. Mes labai laimingi, kad galėjome dirbti ir kurti su geriausiais savo srities specialistais ir menininkais – šviesų dailininku Eugenijumi Sabaliausku, unikalių “machine-learning” vizualizacijų kūrėju Mindaugu Dudėnu, garso režisieriumi Ignu Juzoku, o, taip pat, apšvietėju Pauliumi Varonenka ir kitais talentingais bei darbščiais žmonėmis. Mūsų jaudulys irgi, jis buvo pasiekęs didžiausią koncentraciją, matydami, kaip pirminė idėja įgauna kūną. Kas įvyko šiuos du vakarus “Kablyje” – nebepasikartos. Tikim, ateityje tikrai nutiks kažkas svarbaus ir didelio, tačiau nežinom, kada. Kada vėl sukursim albumą ir praeisim visą kelią nuo nulio iki tokio koncentrato.” – pasakoja grupės narys Vytautas Leistrumas.

Grupė albumą “Olos” pristatys ir kituose miestuose: rugsėjo 25 d. Kaune ir rugsėjo 26 d. Klaipėdoje.