Metafizinės Ziladelfijos paieškos kartu Zillas On Acid

Šiąnakt, trumpiausią metų naktį vietoje paparčio žiedo Palangoje ieškosime mistinės Ziladelfijos. Metafizinės vietos, atsirandančios grojant Thomas Roland ir James Weissinger duetui Zillas On Acid, kuris “Opium Limited Edition” festivalyje pradės savo Europinį turą. Prieš jį – keletas klausimų susipažinimui.

Tikrai reta, kad atlikėjai 15 metų reziduotų viename klube, kaip jūs Filadelfijos naktinėje institucijoje “Making Time”. Kokie yra šios rezidencijos highlight’ai? Kaip ji suformavo jūsų grojimo stilių?

Pirmasis vakarėlis, į kurį nuėjome 2005-aisiais metais, vyko Making Time ir tai tapo mūsų įžangą į šį keistą elektronikos pasaulį, tad ši vieta neabejotinai suformavo mūsų santykį su muzika – iš pradžių iš šokėjų perspektyvos, vėliau – iš muzikantų. Making Timeklube pradėjome groti ir kuruoti vakarėlius 2007 metais. Pirmųjų mūsų organizuotų vakarėlių svarbi sudėtinė dalis – gyvi grupių pasirodymai, į seriją pakvietėme tokius atlikėjus kaip Liquid, Soulwax (su beisbolo rungtynių projekcija ant scenos…), The Rapture, ankstyvą LCD Soundsystem pasirodymą bei the Juan MacLean grupę. Iš tiesų, visi nuo The Strokes iki Die Antwoord vienu ar kitu metu grojo Making Time. Taip pat, ši institucija praėjusiais metais startavo su savo festivaliu, kuris buvo pirmasis muzikinis renginys po pandemijos Filadelfijoje, todėl buvo be galo sėkmingas, džiaugiamės, kad jis vyks ir šį rudenį.

2019 metais Zillas On Acid patyrė tranziciją iš didžėjų į žinomus muzikos prodiuserius. Kaip tai atsitiko? Kokia role labiau mėgaujatės – muzikos atlikėjų ar kūrėjų?

Mes kartu didžėjaujame jau daugelį metų, tačiau muziką visuomet kurdavome atskirai ir skirtingais vardais. Apie 2016 metus pradėjome kartu eksperimentuoti ir 2017-aisiais išleidome pirmąją plokštelę pačių įkurtame leible “100 Years of Solid Dudes”. Tuomet Ivan Smagghe mūsų kitą plokštelę išleido savo “Les Disques de la Mort” leible. Pandemijos metu negalėjome groti – tik kurti muziką, todėl tai buvo viskas, ką veikėme – įsikūrėme naujoje studijoje ir kibome į darbus. Šiuo metu vis kuriame, tačiau gera grįžti iš rūsio į šviesą, vėl didžėjauti ir gyvai išvysti klausytojus.

Papasakokite daugiau apie savo alter ego – Girls Chat Room ir Peyton Farquhar. Ar svarbu turėti kitų, šalutinių projektų? Kokią įtaką jie daro Zillas On Acid?

Girls Chat Room yra James projektas su dainininke Carolina Leis-Usher. Tai sempleinis mutant pop reikalas. Tuo tarpu, Peyton Farquhar vardu Thom kuria bei miksuoja žanrus jau nuo 2005 metų. Abu šie projektai veikia kaip erdvės tyrinėjimams, į kurias galime panirti su savo pačių eksperimentais ir kurių dėka atnešame naujų idėjų į Zillas On Acid įrašus. Pavyzdžiui, visai neseniai baigėme perkusijų pripildytą naują savo EP, kurį smarkiai įkvėpė pastarojo meto Peyton Farquhar skambesys – ir tai, kol kas yra mūsų mėgstamiausias pačių padarytas įrašas. Tuo tarpu šiuo metu taip pat miksuojame ir naują Girls Chat Room leidinį, tad sekite naujienas – jų bus.

Kas yra Zilladelphia – mistinė vieta, kuri kartais išnyra jūsų aprašymuose? Kaip ją rasti?

Zilladelphia mums, visų pirma, yra mūsų namai, Filadelfija, bet taip, kaip ir pastebėjot, tai yra mistinė, net ir metafizinė erdvė, kuri gali atsirasti bet kur, kur žmonės klauso Zillas on Acid, mąsto apie Zillas on Acid ar propoguoja Zillas on Acid pasaulėžiūrą.

Ar būsimas jūsų turas po Europą – pirmasis? Ko jame laukiate?

Taip, pirmą kartą kartu grosime Europoje. Apie Lietuvos sceną girdėjome šūsnį gerų atsiliepimų, todėl neslepiame džiaugsmo, kad turą pradėsime būtent čia, Palangoje. Vėliau mūsų laukia “Panorama Bar” Berlyne, “Le Sucre” Lione, “Manpower” Niukasle ir San Sebastian Ispanijoje.

Kas toliau?

Ką tik išleidome “Sticker Shock” EP Ispanijos “Playground Records” leible. “Dischi Autunno” netrukus pasirodys kitas EP – “The Corinthian” bei remiksas HEADMAN. Taip pat, jau beveik baigėme kolaboraciją su Briuselio tarpdisciplininiu menininku Strapontin – tai bus mūsų kartu susukto projekto “Acid Straps”, išleisto “Optimo Music”, tęsinys. Plius, kaip ir minėjome šitame interviu, perkusijų pilnas mūsų naujas EP jau pakeliui. Tad laukia daug naujos Zillas On Acid muzikos.

Opium Limited Edition Palangos 313 cable park vyks Birželio 23 – 26 dienomis.