Vienintelis festivalis Lietuvoje, kur ilgi
plaukai privalumas, o plėšyti džinsai būtinybė. Vykstantis jau trečią kartą, todėl geriausias.
(Na, jei neskaityti, šiemet prasidėjusio „Darom“, bet tai turbūt kita tema… – red. Past.)
I diena
Veiksmas prasideda jau traukinyje: ilgaplaukiai su skylėtais džinsais okupuoja vagoną ir džiugiai traukdami alaus butelius pradeda svaičoti apie Roko Naktis – muzikos, laisvės ir moterų naktis. „Tai žemiškas rojus“- kaip vienas kartoja du save veteranais vadinantys ir į kiekvienas „Roko Naktis“ važiuojantys vaikinukai. Bet patekti į rojų nėra taip lengva: traukinys važiuoja tik iki Plungės, tad tenka persėsti į autobusą ir dar pusvalandžiu prailginti kelionę.
Pagaliau po keturių valandų važiavimo atsiduriu Plateliuose, prie rojaus vartų. Atidavęs vartus saugojusiems cerberiams piniginę duoklę, be tolimesnių klausinėjimų patenku vidun. Čia pasitinka automobilių ir palapinių maišalynė: visa festivalio teritorija paversta milžinišku kempingu. Gerokai pavargęs randu laisvą vietelę pamiškėje ir skubiai pasistatęs palapinę lekiu prie scenos, nes jau turi prasidėti pirmasis koncertas.
Kaip įprasta, viskas vėluoja beveik valanda, tad prisijungiu prie kalno šlaitą nusėdusių žmonių ir besišnekučiuodamas su pakeliui sutiktu metalistu imu laukti.
Pagaliau scenoje pasirodo šiaulietiško roko atstovai- BRAINERS. Nepasižymėję šauniu grojimu, ir pakėlę ant kojų tik pusę sėdinčiųjų, užleido vietą Kauno punk/thrash/rock komandai MOUNTAINSIDE.
Jiems sekėsi kur kas geriau ir žmonės, pajutę roko dvasią, iškėlė du pirštus į dangų. “Už muziką ir save”- kaip vėliau aiškino renginio vedėjas- Saulius Urbonavičius arba Samas.
Po MOUNTAINSIDE ant scenos užlipo vakaro žvaigždės- kultinė grupė KATEDRA. Publika iškart pakilo ant kojų ir prasidėjo tikrosios “Roko Naktys”. Su pašėlusiu pirmose eilėse stovinčių žiūrovų šokinėjimu, garsiais klyksmais ir rankų jūra. Tai neabejotinai buvo vienas geriausių festivalio koncertų, atidavęs KATEDRAI visų klausytojų širdis ir jėgas.
Lietuvių rokerių gerokai nuvargintą publiką į savo rankas perėmė OPUS PRO & Aisha: broliai latviai ir siauručiu bikiniu apsitempusi sesuo dar kartą įrodė, kad moterims neskirta dainuoti roko. Daugelį žiūrovų stebino, už kokius nuopelnus Aishai buvo patikėtas mikrofonas, o ne go-go šokėjos aikštelė. Bet padėtį taisė OPUS PRO vokalistas, pragertu balsu suriaumojęs keleta užvedančių dainų.
Nuskambėjus paskutiniams latvių akordams, sceną užėmė SUPERSLINKY- funk/rock atstovai iš Estijos. Sutikti tik keliais rankų pliaukštelėjimais, publiką prisijaukino RHCP dainos “Suck my kiss” koveriu. Ir vėliau, grojant paskutinę dainą, net labiausiai funko nemėgstantys rokeriai nejučia purtė gaurus į taktą.
Po estų pasirodymo atėjo eilė NERVOUS NELLIE iš Švedijos. Šiauriečiai rokeriai išties buvo nervingi: atsiprašymai po kiekvienos dainos dėl atliekamos muzikos, gitaristo kraujas ant instrumento ir gal šimtą kartų pakartotas grupės pavadinimas. “Kuklūs kaip berniukai ir nervingi kaip senmergės”- taip švedus apibūdino prie scenos sutikta mergina.
Vakaro koncertą užbaigė Samas, palinkėdamas “neišmylėti visų moterų ir neišgerti viso alaus, nes festivalis dar tik įpusėja”. Bet rokeriai nepaklausė patarimo: keliaujant palapinės link, teko žengti per gyvybės ženklų nerodančius, bet stiprų alkoholio kvapą skleidžiančius kūnus.
II diena
Antrosios dienos maratoną pradėjo IR. Tai vienintelė festivalio grupė, kurios koncertą beveik visi žiūrovai stebėjo atsigulę..
Po IR žiūrovus žadino SOUL BROTHERS. Sunkaus roko pabudinti žmonės atsistojo ir ėjo, ne, ne arčiau scenos, o atsinešti dar alaus ar nuplauti nuovargio Platelių ežere. Liko tik ištikimiausi gerbėjai ir tie, kurie nepajėgė atsistoti.
Iš SOUL BROTHERS žadintuvo pareigas perėmė THUNDERTALE. Energingu grojimu atvilioję žmones atgal prie scenos ir pažadinę giliausiai miegojusius, užleido vietą ilgai lauktiems SHADOWDANCES.
Tai buvo pirmasis SHADOWDANCES pasirodymas po nemažos pertraukos. Publika atrodė pasiilgusi būgnininko riaumojimo ir kitų grupės narių skleidžiamos energijos, tad ilgai nelaukusi pakilo ant kojų ir paleido plaukus ir gerkles į darbą.
Visiškai nepavargę po Shadowdances audros, žiūrovai ne mažiau energingai sutiko folk/rock grupę ŽALVARINIS. Vos jiems pasirodžius scenoje, kilo nauja aplodismentų audra, o iškelti bokalai ragino sugroti kultinę dainą “Alaus alaus”. Iš pradžių nepasidavę, bet vėliau (“ketvirtu numeriu”) sugroję alaus himnu vadinamą dainą, audringai baigė dienos koncertą leisdami šiek tiek atsipūsti ir sukaupti jėgų vakariniam šėlsmui.
Paklausę ŽALVARINIO ir įsipylę dar po bokalą alaus, žiūrovai išsirikiavo kilometrine eile prie žadėtojo “Roko Naktų” jaučio. Nors gyvūnas buvo tikrai didelis, jo neužteko visiems. Pavalgę, o kai kas tik pažiūrėję, žmonės nuėjo pailsėti prieš pagrindinį šou.
Vakaras, pusė devynių, tuoj turi prasidėti “Roko Naktų” kulminacija. Visi susigrūdę prie scenos nekantriai trypčioja laukdami pradžios. Susirandu ramesnę vietelę jau vakar patikrintame kalno šlaite ir prisijungiu prie minios.
Pirmieji pasirodo rokeriai iš Suomijos- GANG BANG CAFE. Su kaubojumi vokalistu ir neaiškios lyties asmeniu prie būgnų. (Draugas karštai prisiekinėjo, kad tai vyras, nors teko skaityti, kad Gang Bang būgnus muša moteris). Puikiai apšildę publiką prieš tolimesnius pasirodymus, suomiai sceną užleido veteranams SBS.
“Lietuviški Black Sabbath, roko dievai, Mansono pasekėjai”- tokiais epitetais svaidėsi tirpstantys iš laimės rokeriai girdėdami vienam vakarui atgimusą legendą. Tuo tarpu SBS vyrai demonstravo kaip turi elgtis tikri roko muzikantai: nešykštėjo publikai aštrių žodžių ir pakelto viduriniojo piršto. Iki maksimumo įkaitinusius atmosferą ir atlikusius tokius hitus kaip “Akmenys” ir “Mėnulio Šviesa” SBS pakeitė paskutinieji festivalio svečiai- lenkai EL- VEHICULO.
Jeigu GANG BANG CAFE ir SBS galėjome vadinti uraganu, tai EL- VEHICULO galime vadinti švelniu brizu. Dainavę lenkiškai ir sutikti nepatenkintos publikos šūksniais muzikantai nieko įdomaus neparodė. Padėties neišgelbėjo ir airių U2 koveris “Discotheque”, turėjęs išjudinti žmones.
Nustojus pūsti lenkiškam brizui scenoje kilo lietuviškas BIX tornadas. Kaip visada energingi, šmaikštūs ir nepaliekantys abejingų Šiaulių rokeriai ir šįkart neapvylė žiūrovų. O savo hitus “2urnas”ir “Vagis” dainavo kartu su publika.
Pratęsti BIX’ų pradėtą audrą ir užbaigti festivalį buvo pakviestas P.Meškėla su ROJAUS TŪZAIS, šįkart pristatę “Kiss projektą”. Beje, groję ne tik roko, bet ir klasikos (Vivaldžio ir Mocarto) kūrinius. Kaip įprasta, “Kiss rokeriai” scenoje pasirodė su įspūdingais kostiumais ir lydimi tik keleto(!) pirotechninių sprogimų. Bet, nepaisant kuklios pirotechnikos, muzika buvo išties puiki. O pačiam gale dar kartą nuskambėjęs KATEDROS “Mes jėga”, visus privertė iškelti rankas į viršų ir nejučiomis sumurmėti: “Mes mylim roką”.

Rugpjūčio 12, 2005 11:40
Gerai, kad pats ten buvau, nes is sitos recenzijos pagalvociau: nu i nx, koks sudas buvo. o buvo net labai gerai. ir man tai kaip tik atvirksciai – labiausiai patiko tos grupes, kuriu gerb. autorius negiria ir pasitenkina visiskai diletantiskais apibudinimais: “vienintelė festivalio grupė, kurios koncertą beveik visi žiūrovai stebėjo atsigulę”, “Jiems sekėsi kur kas geriau…”, “Su kaubojumi vokalistu ir neaiškios lyties asmeniu prie būgnų”. o labiausiai nepatiko (tiksliau isspaude atlaidu sypsni) autoriaus favoritai: visiski skudurinukai SBS ir P. Meskelos apgailetinas kiss projektas (pagrojo kokias 5 kissu dainas, o po to jau vare rojaus tuzu programa – absoliuti xalturke). beje, viso festivalio garsas nebuvo toks geras, koks galejo but – kazkaip gailejo garsistai atsukt ant visos katuskes :)
Rugpjūčio 12, 2005 15:49
Autorius matyt buvo visas girtas, kad net dainas supainiojo. Atrodo, kad apie akmenis dainavo KATEDRA, o ne SBS ;) Na ir šiaip recenzija nei į tvorą, nei į mietą.
Rugpjūčio 13, 2005 21:19
as irgi buvau tam rengini ir pritariu dARIUX – metalistai buvo apgailetini. Ape SBS ir KISS projekta net nekalbu – kazkoks kosmaras, sestadienis irgi daugumoj gedingas buvo (Isskyrus IR ir Shadowdances). Man asmeniskai labiausiai patiko Brainers (!), Mountainside ir Bix. Bet kitais metais nezinau ar vaziuosiu, nes labai jau daug meslo buta. Ir kam tos visos gedingos grupes is uzsienio buvo paimtos – nesupratau.
Rugpjūčio 14, 2005 00:37
na, as roko naktyse nebuvau, bet neatrodo, kad verta gailetis. O recenzija tai tikrai nei i tvora nei i mieta…kazkoks mokyklos lygio rasinelis…
Rugpjūčio 15, 2005 11:28
hmm, recenzija tai neitin idomi, ypac paciai buvus roko naktyse. aisku galima pagirti autoriu uz istverme stebint visus pasirodymus (ar tikrai?), taciau labai subjektyviai buvo nuvertinti ne toki “rimta” roka ar metala groje festivalio debiutantai…
apskritai festivalis tobuleja, ir nereiktu apsiriboti vien katedromis bei bixais. uzsienio grupiu butinai reikia, nes neidomu kapstytis toj pacioj lietuviskoj baloj;)
Rugpjūčio 15, 2005 17:13
per roko naktis as buvau tik tai per 2 nakti buvo jega.bet tas lenkas , mane tikrai uzpiso…
gaila kad negrojo ac/dc per 2 nakti
miegojome su palatkem uz 5km. ten dar viena hebra musu lauke bet nesulauke nes mes velai gryzome betryte buvo jau kas kitka mes su hebra kaip sakank susidraugavome, ant pacio ryto vareme i pirti ir tada jau nami i silute o kiti i kauna
Rugpjūčio 26, 2005 15:23
Pilnai sutinku su Dariux.
Peskaicius atrodo, kad ten buvo pilna vien ilgaplaukiu metalistu, kurie nieko daugiau neveike kaip persigere miegojo, o atsikele krate plaukus, vel gere, smigo, gere…krate…smigo.
Pati ten buvau, alu,midu……..:)
Minia linxmu, gerai praleisti laika nusiteikusiu, zmoniu tikrai neleido svaitgaliui nueiti per niek.
Taigi, recenzija nurasau.
Rugsėjo 5, 2005 19:11
jo sitos roko naktys buwo afigenoooooooooosssssssss!
nerealus renginys….dazniau tokiu galetu but:)))
KATEDRA waldo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rugsėjo 19, 2005 21:20
o man labaiu prie sirdies bliuznaktes:P
Lapkričio 12, 2005 14:27
visainiko buvo.bet chebryte geresne buvo per bliuzo naktis.bet zjb buvo.
Vasario 7, 2006 10:47
gaidze
Vasario 16, 2006 13:14
Kas jums labiausiai patiko is roko naktu
Kovo 23, 2006 14:50
O man labiausiai bixai patiko. Aisku ir bliuzo naktys fainos,bet roko naktyse muzika zymiai geresne!!!!!!
Birželio 9, 2006 11:45
as dar nesu buvusi roko naktyse… tai ar apsimoka vaziuoti?
Birželio 12, 2006 19:54
jega
Gruodžio 27, 2006 21:05
jei kas nori ten vaziuot warykit ten jega
Balandžio 30, 2007 12:05
Mane labai suzavejo sis renginys, buvo gera skaityti sias zmogaus mintis nes pasijutau lyg pati ten buciau. Noreciau kad tokiu renginiu butu daugiau :)
Liepos 6, 2007 15:48
siemt pirmas bus bus roko naktyse, tikiuosi smagu bus :D
Liepos 16, 2007 15:00
liuks straipsnis. pries skaitydama ji norejau nuvaziuot i roko naktis, o dabar BUTINAI nuvaziuosiu! susitiksim prie alaus bokalo ;)
Lapkričio 12, 2012 04:23
buy tramadol tramadol 50mg slow release – tramadol online without rx