Kol kas pasaulyje yra vienintelė decentralizuota valiuta, BitCoin, kurios niekas nekontroliuoja, nesaugo ir kurią iškasti gali bet kas. Ja taip pat galima mokėti už įvairius dalykus ir netgi investuoti. Maža to, atsiskaitant BitCoin nereikia tarpininko, kuris užtikrintų valiutos patikimumą, pakanka pirkėjo ir pardavėjo. Ore.lt šiame straipsnyje apžvelgia daugiau nei dvi BitCoin puses.
Viskas labai paprasta, tereikia pasirinkti objektą, prijungti spalvotą laidą ir jis tampa kompiuterio mygtuku. Jei objektas valgomas, iš jo vėliau galima pasidaryti sriubą, kompotą arba salotas. Taip veikia dviejų studentų išradimas MakeyMakey. Jo atsiradimo istorija skamba kasdieniškai. Jay Silver ir […]
Šis interviu prasidėjo vieno Vilniaus senamiesčio baro džentelmenų kambaryje. Ten ant sienos kabėjo nuotrauka, grindys buvo lipnios, o veidrodis nučiupinėtas riebaluotų pirštų. Pro ore plaukiojančius garso trupinius iš nuotraukos į mane žvelgė žmogus su disko rutuliu vietoj galvos. Jis neturėjo nei akių, nei lūpų, nei barzdos. Buvo apsirengęs nuobodžiais džinsais ir pilkų nutampytu (džemperiu?). Nepaisant nuobodžios išvaizdos, jo veide, kažkodėl pamačiau dalelę savęs.
Vieni tvirtina, esą ACTA pažeidžia žmonių teises į privatumą, antri teigia, kad ši sutartis – kaip kelių eismo taisyklės, reguliuos interneto naudojimą. ORE bando į tai žvelgti kiek iš toliau ir pateikia kelis požiūrius į dokumentą.
Prieš beveik pusę metų Lietuvoje buvo nagrinėta vadinamoji Linkomanijos byla, kurioje autorių teisių gynėjai pareiškė kaltinimus vartotojams, atsisiuntiusiems esą nelegalias vienos operacinės sistemos kopijas. Kaip nustatė teismas, surinkti įrodymai neįrodė kaltės, todėl byla buvo nutraukta, o Linkomanijos vardas kelioms dienoms užėmė pirmuosius spaudos puslapius.