Ketvirtadienio vakaras. Šermukšnių gatvė. Keistas jausmas. Jokių eilių. (Gal pagaliau Havana Social Club sugebėjo meistriškai išspręsti žmonių srauto problemas? – aut.past). Spaudžiam ranką klubui, sugebėjusiam atlaikyti 8 subus, 12 topsų ir nesuskaičiuojamą minią besitaškančių žmonių. Vienam socialinių tinklų perskaičiau labai taiklų vakarėlio apibudinimą, tad pacituosiu:„(..) tai buvo kažkas totaliai, nesveikai, brutaliai, nuostabaus.(..)“ (kalba netaisyta – aut. past.).
Lain upas žadėjo, jog CASPA nebus vienintelis dėl kurio vertėjo ateit. Trys scenos veikė be sustojimo. Basscake steidžą be CASPOS su MC Rod Azlan garsais užpildė Mark Splinter (Stableface, Basscake), Intakz (Eternia, Basscake), M-Theory (Exide Code), Wek One (speedgarage.net); Drum’n’bass scenoje grojo Astralas (Metro Promo), prieš tai kitoje scenoje grojęs Intakz (Eternia, Basscake), Babilan + MC D-Tone (Full Flavour), Emery (Ambra, Green Carpet), Hathor (Respect Records); o Club Tropicana viliojo gyvai varę Fingalick ir Brolis x 96wrld, pultą okupavę Vaiper VS. Oogle Vision, Remedy (Perf10), Stanevicius, Ophex (Club Tropicana), Boyfriend (Club Tropicana), CAPOEIRA LITUÂNIA (šou) ir Bugnupamokos.lt (djembe būgnų kolektyvas). Klubas buvo pilnas garso nuo pat devyntos vakaro iki laiko, kai mamos savo vaikam pradeda daryti pusryčius.
Wek One pasitiko savo ritmais, kurie iš koto nevertė, bet pradžiai buvo pats tas. Tuo pačiu metu kitoje scenoje grojęs Hathor susilaukė pagarbos, nė nespėjus įsijausti į Emery, Basscake scenoje skambėję ritmai nuviliojo keliauti kitur. Intakz apšildė vakaro vinį – Caspa su MC Rod Azlan.
Reikėtų, tik be pykčio, pasidžiaugti, kad Caspa scenos vardu pasivadinęs Gary McCann kažkada, gavęs peties traumą, atsisakė perspektyvios krepšininko karjeros ir pasuko muzikos link. Čia žinoma galėtume prisiminti ir jo atskaitos tašku laikomo projekto Quiet Storm susidūrimą su tuomet viename Anglijos radijų miksavusiu DJ Da Flex. Ištikrųjų, kas žinote žodžio dubstep reikšmę, tas tikrai žinote ką reiškia vardas Caspa. Nors kita vertus jo muzika visdar underground’as, kad ir kaip kartais suskambantis perdėm populiariai. MC Rod Azlan, gan aktyviai grojantis su Caspa ir kitose šalyse, šį kart audrino visus Vilniuje. Garsai ir vibracijos kėlė aukštyn, kartais kontrastiškai nuleisdamos žemyn. Iš esmės jau senokai (atvirai prisipažinsiu, net nepamenu kada – aut. past.) mačiau tiek iškeltų rankų elektroninės muzikos vakarėlyje Vilniuje, o skambant dubstepui – niekada. Buvo karšta. Basscake scenoje susikondensavęs vanduo lašėjo žemyn nuo klubo lubų. Žmonės šoko, judėjo, šypsojosi, taškėsi ir taip toliau.
Ketvirtadienio vakarą visų Havanoje grojusių tikrai nepavyko išgirst. Ypač baigus groti Caspai su MC Rod Azlan, kurie pozityviais būdais išsiurbė visą mano tą vakarą turėtą energiją.
Su viena čiuvycha kalbėjom, kad dupstepas yra muzika turinti tam tikras vibracijas, tam tikrus dažnius kurie priverčia tave norom nenorom šypsotis.
Ačiū visiems grojusiems. Šypsomės iki dabar.
Komentarai