Authors Darius Kasparas

„Miestas po aštuonių“: naktinė ekonomika ir laisvos erdvės

Naktis nėra tik dienos pratęsimas – ją apibūdina visą parą veikiančios visuomenės poreikiai, taip pat – noras gerai praleisti laisvalaikį ir dalyvauti kultūros procesuose. Vis dažniau pripažįstama, jog naktinis gyvenimas – svarbus veiksnys kalbant apie miesto patrauklumą, tačiau konfliktai su kaimynais, prekyba narkotikais, smurtas, padidinta asmeninė rizika dėl svaigalų/kvaišalų vartojimo ar lytinių santykių nuolat minimi diskusijose ir dažnai skatina į naktinį gyvenimą žiūrėti kaip į probleminę aplinką.

Triukšmas “Triukšme” arba muzika, kuri daužo

Prieš kelis metus Lietuvos kariuomenė surengė pratybas, kuriose imitavo traukinio šturmą: taranavo jį, išdaužė langus, išplėšė vidines komunikacijas ir apdailą. Suniokoti vagonai jau keliavo į metalo laužą, bet vienas jų buvo sulaikytas ir pristatytas į naująjį kultūros centrą „Platforma“, kur netrukus bus paverstas „Triukšmu“ – nauju stoties rajono naktinio gyvenimo tašku.

Duetas Ic3peak – niūri ir tamsi pasaka iš Rusijos

Praėjusių metų pabaigoje duetas iš Rusijos Ic3peak susilaukė saugumiečių ir tuo pačiu viso pasaulio dėmesio. Bloodimiras Putinas susikvietė ant kilimėlio savo šalies “kultūristus” ir liepė susitvarkyti su šiuolaikine (repo) kultūra: “jei negalime to sustabdyti, reikia perimti vadovavimą ir nukreipti reikiama linkme”.