Authors Povilas Šklėrius

Dešimt Sraigės Efekto metų

Vilniečių roko grupė „Sraigės efektas“ lapkričio 26 d. menų fabrike „Loftas“ minės dešimties metų grupės gyvavimo jubiliejų. Per dešimtmetį spėję išleisti tris albumus, šį rudenį grupė kvies į išskirtinį koncertą, kuriame skambės tiek sena, tiek nauja grupės kūryba, o klausytojai gali tikėtis ne tik muzikos, bet ir įvairių muzikos ir kitų meno formų susidūrimo.

Ironiškas Förtress rokenrolas

Kai kurios grupės būna keistos nuo pat susikūrimo pradžios. Pavyzdžiui danai Förtress: pradėjo repetuoti vaikų dienos priežiūros centre, po dviejų mėnesių iškart skėlė sold out koncertą, o kai vaikinų paklausia, kam ta „ö“ grupės pavadinime, jie rimtais veidais atsako, kad yra tokia nacistinė lenkų grupė Fortress (Forteca), todėl jiems buvo liepta pasikeisti pavadinimą, kad nebūtų maišomi su minėta grupe.

No Real Pioneers “Renounce” EP pristatymas

Nauji mėgstamų vietinių grupių įrašai yra visada laukiami, o kadangi jie retai pasirodo (būna, kad ir visai nesulauki), tai kiekvieno tokio įrašo išleidimas prilygsta šventei. Būtent su tokia šventine nuotaika įžengiau į „Liverpool“ barą, kuriame savo jau antrąjį EP „Renounce“ pristatė grupė No Real Pioneers, į šventę kartu pakvietę groti ir savo draugus, grupę Monkey Tank.

Sraigės efekto monotonijos anatomija

Šiuo metu viena originaliausių Lietuvos alternatyvios scenos grupių Sraigės efektas festivalyje „Velnio akmuo“ pristatė savo debiutinį albumą „Monotonijos anatomija“. Festivalio organizatoriai taip pristatė grupę: “Sraigės efektui ganėtinai sparčiai su kiekvienu gyvu koncertu pavyksta pelnyti vis daugiau klausytojų simpatijų. Publiką žavi jų spontaniški ir improvizaciniu principu paremti nuoširdūs pasirodymai, lėtos ir greitos, tylios ir garsios muzikos harmonija bei vientisumas.” Iškart po koncerto susirinkom pakalbėti ir išsiaiškinti, kokį velnią jie čia groja ir kas geriau – viskis ar degtinė?

Repetitor nepalieka abejingų

Rekordas yra trys stygos, koncertui įpusėjus nutraukęs antrąją šypsosi grupės Repetitor gitaristas Boris ir skuba pakeisti nutrūkusią stygą nauja. Ir nors grodami Vilniaus klube “XI20” Repetitor nepakartojo savo nutrauktų stygų per vieną koncertą rekordo, stebint jų energingą koncertą atrodė, kad iki jo visai nedaug trūksta.