Authors Rasa Sadauskaitė

“Stilyagi” – ne ant bangos, bet išsiskiria iš minios

Balandžio 26d. (penktadienį) Fluxus Ministerijoje Kaune renginių organizacija EPas (Gerda Kazakevičiūtė, Gerda Kvietinskaitė, Agnė Masiliūnaitė) organizuoja neeilinį mados ir muzikos vakarėlį –  „Stilyagi“. Tai pavadinimas filmo, pasakojančio apie jaunuolius, gyvenusius Sovietų Sąjungoje ir  pradėjusius vystyti subkultūros judėjimą. Visa tai vyko apie 1960-uosius – ar kas nors iš esmės pasikeitė mūsų laikais?

Intelektualinės fotosintezės aparatas Mondayjazz

Tyliai praleidusi savo penktąjį gimtadienį, Mondayjazz komanda šeštajame žada atsigriebti ir sukurti šventinį vakarėlį, kurį kiekvienas ten buvęs galėtų pavadinti nepamirštamu ir kaip patys Mondayjazz‘ai įvardina – istoriniu! Skambūs žodžiai ne veltui, o pagrįsti atlikėjų pavardėmis, kurios jau puikuojasi artėjančio vakaro grojaraštyje: Jam City, Girl Unit, Bok Bok.

FUME: “ Norisi pabėgti nuo brend’o kulto ir susikurti sau pasaką.”

Sausio 29 dieną Lietuvos elektroninės muzikos akiratyje pasirodė naujas vardas – FUME su EP „Hold your head high ready for the dive“, kuris pirmą kartą nuskambėjo Minimal Mondays radijo laidoje. Nors Fume  šis albumas nėra pirmas prisilietimas prie muzikos, atlikėjas tikina, norintis, jog jo naujasis slapyvardis būtų vertinamas tik pagal kuriamą muziką su tuo nesiejant pačio kūrėjo.

Napo – netyčia atradęs muzikos pasaulį.

Vos šešiolikos metų, jaunosios kartos elektroninės muzikos prodiuseris ir atlikėjas Leonas Rėčkus (Napo) jau turi sukaupęs nemenką praktikos bagažą, kuris stebina ir dar kartą įrodo, jog Lietuvos kūrėjai pelnytai pastebimi svetur ir įvardinami kaip perspektyvūs ir verti į juos lygiuotis urbanistinės muzikos kultūros atstovai.

Umiko

UMIKO – nesusireikšminęs žaidžiantis vaikas

Vis dažniau girdima perspektyvi Lietuvos muzikos prodiuserė ir atlikėja Umiko (Little bird), tikrasis vardas Elena Neniškytė, šiemet puikuojasi alternatyvios muzikos apdovanojimų T.Ė.T.Ė. nominantų gretose (už geriausią metų albumą). “Wave” – pirmasis Umiko solinis albumas: „Sudėjau ten labai daug… Galbūt paprastam žmogui informacijos jame netgi per daug,“ – sako Elena.