Authors Aušra Kaziliūnaitė

“Scanorama” arba kaip kinas kuria pasaulį

Lietuvoje tęsiasi Europos šalių kino forumas “Scanorama”. Tai – vienas didžiausių ir prestižiškiausių kino renginių Lietuvoje. Festivalis šiais metais savo žiūrovams pristato daugiau nei šimtą kino premjerų iš visos Europos. Tarp jų – tiek visiems kino mylėtojams gerai žinomos pavardės, tiek visiškai nauji ir niekam negirdėti vardai.

Paskutiniai įspūdžiai iš Kino pavasario

Perversiškas ideologijos gidas (The Pervert‘s Guide to Ideology, Sophie Fiennes, Jungtinė Karalystė, Airija, 2012) Dar vienas dokumentinis filmas, kuriame pamatysite daugybę kadrų iš vaidybinių filmų ir į šiuos kadrus įsiropš ne kas kitas, o pats filosofijos šoumenas, Lacano psichoanalizės interpretatorius, […]

Keli įspūdžiai iš Kino pavasario

Visi socialiniai tinklai mirga nuo memsų, pabrėžiančių, kad meteorologinis pavasaris pas mus pernelyg nesiskubina. Mirga pastarieji ir kalbomis apie kitą pavasario veidą – 18-ąjį Vilniaus tarptautinį kino festivalį Kino pavasaris, kuris tęsiasi kovo 14-28 dienomis. Perfrazuojant seną, jau spėjusį į lietuvišką folklorą suleisti šaknis Salomėjos Neries eilėraštį – „Mirga mirga, kur dairais…“ Likus savaitei iki Velykų ir portalas ore.lt nusprendė paridenti kelis „margučius“ apie Pavasarį.

Reportažai iš „Scanoramos 2012“ (4)

Žavus vaikinas šypsosi taip it jo šypsena būtų dėžutė, kurioje paslėptas daugelio metų liūdesio „lobis“; milžiniška, sunki našta. Filme labai daug tokių „sunkių“ Sveno šypsenų ir dar daugiau ne mažiau sunkios tiesos.