Authors Rasa Morkūnaitė

„Endurance“ nagrinės ištvermės ir kūno galimybių ribas

Nuo 2003-ųjų jaunuosius Lietuvos kūrėjus skatinanti Menų spaustuvės programa „Atvira erdvė“ šiemet laukė šiuolaikinio cirko kūrėjų paraiškų, o jas įvertinusi komisija išrinko du nugalėtojų projektus. Vienas jų – projektas „Endurance“, kuriame savo jėgas sujungė šiuolaikinio cirko kūrėjas Kontantin Kosovec (K.K), eksperimentinės elektroninės muzikos kūrėjas Maximilianas Oprishka (M.O), melomanų žinomas, kaip Fume, bei išskirtinių apšvietimo ir scenografijos projektų autorius Arvydas Buinauskas (A.B).

„Atviros erdvės“ kūrėjų patirtys

Beveik du dešimtmečius, Menų spaustuvės inicijuotoje programoje „Atvira erdvė“ save išbandė, savo kūrinius platesnei auditorijai pristatinėjo ne tik bebaigiantys mokslus scenos menų studentai, tačiau ir pirmuosius žingsnius meno pasaulyje žengiantys režisieriai, choreografai, dramaturgai. Šių metų programa „Atvira erdvė“ dėmesį skiria […]

Atsargiai – dviratis!

Vieniems – kelionė – nekelionė, jei neskrenda lėktuvu, kiti – vos koją iškėlę iš namų tuoj pat sėdasi į mašinas, tačiau yra ir tokių, kurie ir nukritus oro temperatūrai iki -20 sėdasi ant, jų manymu, pačios geriausios transporto priemonės – dviračio.