Authors Tekstas

“Open’er” užrašai

Dešimt stotelių 1G, devynios valandos autobusu, pusvalandis praleistas traukinyje, persėdimas į taksi ir trumpa kelionė kojomis. Keturios dienos ir dvylika koncertų. Batai, briliantinės žalumos atspalvį pakeitę į pilkšvą blukią pelkę. Didelė koncentracija lietuvių, retkarčiais priverčianti susimąstyti, ar netyčia nepersikėlėme į Abiejų Tautų Respublikos ansamblių susibūrimą Atsuktuvas.

Ministry of Echology gaudo ir minko vaibus Anglijoje

Vienintelė proper Lietuvos regio grupė Ministry of Echology vieši Anglijoje. Ne kaip emigrantai ar turistai, o būtent kaip aidologijos ministrai, norintys įamžinti savo dabartinę būseną. Jiems tai labai smalsu, nes savo debiutinį “Notes & Quotes” jie brandino taip ilgai, kad kol jis pasirodė, ministrai vyniojo jau kitas aktualijas.

Laurent Dehors Trio – muzikinė taikos deklaracija

Visą kovą Lietuvoje šurmuliuojantis Frankofonijos mėnuo kiekvienais metais ekperimentinės muzikos gerbėjus nudžiugina  itin originaliais prancūzų atlikėjų pasirodymais. Šiais metais Piano.lt koncertų salėje susirinkusiai publikai pristatytas Laurent Dehors Trio projektas „Chansons Politiques“ („Politinės dainos“) sužavėjo ne tik veržlumu ir kūrybiniu polėkiu. Netikėta politinių tekstų ir džiazo sintezė, atlikta simbolišku Europai laiku, paskatino susimąstyti apie galimą ir būtiną tautų, šalių ir kultūrų dialogą.

Vilnius Jazz 2013 – žaidimas Europos kontrastais

Jau 26–ąjį kartą įsibėgėjusį rudenį sveikino eksperimentinio džiazo festivalis “Vilnius Jazz 2013”. Šiemet organizatoriai nusprendė neatsilikti nuo politinių realijų ir, išskyrus kelias JAV atlikėjų „intervencijas“, visą dėmesį skirti būtent Europos džiazo naujokams bei virtuozams pristatyti. Kaip toks pasirinkimas paveikė festivalio koncepciją ir ar Europos pėstininkų eksperimentų užteko šių metų muzikiniam kontrastų žaidimui?

Kaunas Jazz 2007

Štai prabėgo dar vienas atradimų, nusivylimų ir nenuspėjamo oro pilnas Kaunas Jazz 2007. Nors jau antrus metus iš eilės tenka kantriai išbūti visą festivalį nuo penktadienio iki sekmadienio, po truputį artėju prie išvadų, jog per daug neeikvojant savo jėgų ir ausų, užtektų atsipūtus išsėdėti tik sekmadienį.