Authors Artūras Morozovas

E-Roott: plokštelių kolekcija – mano gyvenimo garso takelis

Regio muzikos piligrimas E-Roott – gerai žinomas DJ kiekvienam šokių mylėtojui Lietuvoje. Beveik prieš dešimtmetį pradėjęs drebinti Kauno užkaborius regio bangomis, šiandien E-Roott (Erik Berežok) reguliariai rengia pasirodymus visoje Lietuvoje bei po truputį kelia sparnus į užsienį (pasirodė festivalyje “Outlook” Kroatijoje, grojo Anglijoje).

“Lizdas” – bendruomenės sukurtas bendruomenei

Vis labiau besikeičiančiame ir augančiame Kaune neseniai duris atvėrė naujas kultūrinio veiksmo taškas “Lizdas”. Žinodami, kaip ilgai jis buvo sukamas ir kokie vietiniai muzikos aktyvistai čia sukinėjasi, negalėjome praleisti progos pasidomėti, kas ir kaip buvo, yra ir bus. Apsilankėme čia […]

Vasaros festivaliai 2014: kas nupjauta, kas pasėta

Kol palapinės, miegmaišiai, kremas nuo saulės ir celofaniniai lietpalčiai ilsisi, kol už lango pilkuma ir dargana, o miškuose eglišakiais apsikloję nakvoja tik skautai ir jėgeriai, pats metas pakratyti praėjusios vasaros atsiminimus ir išdalinti open-air’ų laurus nusipelniusiems. Tuo pačiu – sudėlioti savotišką gidą ateinančiai vasarai.

DisATTAster 2014

Po nesėkmės pernai Būtingėje, šiemet Latvijoje tikėjomės grįžti į tokią “Sattą”, kuri vykdavo Klaipėdos jachtklube ir Šventosios amfiteatre. Deja, išbraukus iš pavadinimo “Outside”, nebeliko ir garsiosios “Sattos” dvasios, kai nežinodavai 85% atlikėjų, tačiau tai netrukdydavo savaitgalį praleisti taip, kad prisiminimų (arba priminimų, ko prisidirbai) užtekdavo iki žiemos.

Kas (ne)susikerta “Centre” ?

“Mulenružiškai” raudonai mirksinti “Romuva” pasitinka pirmuosius festivalio “Centras” lankytojus abstrakčia Tado Černiausko paroda “Paintography” ir keliais objektais. Vienas jų – holografinė garso skulptūra „SnubCube“. Vaizdo meno kūrėjas Rimas Sakalauskas atspindžio principu projektuoja holografinę animaciją, o juvelyrė Marija Ražinskaitė kuria techniškai fragmentišką skulptūrą bei garso takelį iš konkrečių garsų.