Authors Direktorius

OFF 2023 garso atvirukai

Vėl rugpjūtis ir mes vėl Katovicuose – UNESCO muzikos mieste. Pastaraisiais metais buvęs pramoninis miestas aktyviai investuoja, kad pateisintų savo motto: “from heavy industry to creative industries”. Vienas šios krypties flagmanų, festivalis “OFF”, kasmet atneša miesto ekonomikai apie 1 milijoną eurų. Pernai vyko jubiliejinė 15-oji šio renginio versija. Šiemet sukako sweet sixteen.

Changeover 2022 Belgrade

Užsiminus, kad planuojame keliauti į Belgradą, kai kas nepatikliai perklausė: “Į Belgorodą?!” Ne, ne į liūdnai pagarsėjusį Rusijos miestą prie Ukrainos sienos, bet į dviprasmiškos reputacijos Serbijos sostinę. Ten vyko pirmasis nutrūkusio “Bolfest” orgkomiteto renginys “Changeover”, sukvietęs daugiau nei 50 atlikėjų iš visos Europos.

OFF fest 2022: versija nr. 15

Rugpjūčio pradžia ir mes vėl Lenkijos pietų karštyje – Silezijos vaivadijos sostinės Katovicų pakraštyje esančiame Trijų tvenkinių slėnyje. Čia 15-ąjį kartą įvyko vienas įdomiausių Europos muzikinių festivalių “OFF”. Buvo tiesiog būtina gyvai atnaujinti sąrašą tų, apie kuriuos kalbėjo, kalba ar dar tik kalbės.

Ugnius Liogė ir jo “Dangaus” karalystė

Šiuolaikinės baltiškos muzikos leidykla “Dangus” šią savaitę švęs savo XX-metį. Vargu, ar yra Lietuvoje kitas indie leiblas, galintis pasigirti tokiu turtingu ir originaliu savo katalogo turiniu bei tokiu ilgaamžiškumu. Juodai baltais pirmaisiais Nepriklausomybės atkūrimo metais alubaryje gimusi idėja atlaikė visus išbandymus ir išsirutuliojo iki bene vienintelės proper įrašų leidybos (ir renginių organizavimo) kompanijos Lietuvoje.

Lietuvis, “nušovęs” Filipinų prezidentą

Jam skambina “Forbes Asia” redaktorius ir prašo nufotografuoti vieną turtingiausių Kinijos žmonių, kompanijos “NetEase” įkūrėją bilijonierių Ding Lei aka William Ding. Po kelių savaičių “100 Women” žurnalo atstovas informuoja, kad fotografas atrinktas tarp 12-os kolegų iš viso pasaulio mados fotosesijai metiniam leidiniui.