Authors Direktorius

Ugnius Liogė ir jo “Dangaus” karalystė

Šiuolaikinės baltiškos muzikos leidykla “Dangus” šią savaitę švęs savo XX-metį. Vargu, ar yra Lietuvoje kitas indie leiblas, galintis pasigirti tokiu turtingu ir originaliu savo katalogo turiniu bei tokiu ilgaamžiškumu. Juodai baltais pirmaisiais Nepriklausomybės atkūrimo metais alubaryje gimusi idėja atlaikė visus išbandymus ir išsirutuliojo iki bene vienintelės proper įrašų leidybos (ir renginių organizavimo) kompanijos Lietuvoje.

Lietuvis, “nušovęs” Filipinų prezidentą

Jam skambina “Forbes Asia” redaktorius ir prašo nufotografuoti vieną turtingiausių Kinijos žmonių, kompanijos “NetEase” įkūrėją bilijonierių Ding Lei aka William Ding. Po kelių savaičių “100 Women” žurnalo atstovas informuoja, kad fotografas atrinktas tarp 12-os kolegų iš viso pasaulio mados fotosesijai metiniam leidiniui.

Skylėnas Rokas Radzevičius apie dramaturgiją, maratoną, roką ir kitus miraklius

1995 metais scenografė, dailininkė ir režisierė Vega Vaičiūnaitė (1962–2004) subūrė aplinkos teatrą “Miraklis”, kurio muzikiniai reginiai su milžiniškomis lėlėmis šešerius metus vykdavo netradicinėse Vilniaus senamiesčio erdvėse. Nors šis teatras gyvavo palyginti trumpai, jį iki šiol daugelis mena kaip ypatingą reiškinį: rengiami proginiai […]

“K-lab” – komunikacijos laboratorija “gete”

Galbūt todėl, kad Karoliniškės (arba kaip mes vadinome “Koraluose”) – mano gimtasis rajonas, “K-lab” iniciatyva iškart patraukė dėmesį. Eksperimentinė komunikacijos erdvė tipiniame Karoliniškių daugiabutyje? Skamba kaip utopija. Vienodos pilkos betoninės “dėžutės”, daugybė automobilių, skersvėjų košiami kiemai, aplaužytos vaikų žaidimų aikštelės. Nors taip vadinamuose mikrorajonuose gyvena dauguma miestų gyventojų, dažniausiai tai yra komunikacijos prasme maksimaliai izoliuotos erdvės.

Čiubas su Erkė Maiše: brandintas lietuviškas punk

Punk’s not dead? Pankai – ne diedai! Galbūt gatvėse mažiau  spalvotų skiauterių ir užrašų ant odinių striukių nugarų, tačiau tarp mūsų, neabejotinai, daug pankų. Nenorinčių plaukti pasroviui popkultūros kanalizacijos vamzdynais, kuriančių savo paralelinį gyvenimą. Praverti šio pasaulio uždangą galėsi jau spalio pradžioje, kada “Pogo” klube legendinė Vilniaus pankroko grupė Erkė Maiše pristatys savo naujausią albumą “Kelio atgal nėra”.