Authors Greta Ciūnytė

“Žvėrys”: svajonės vs. bendruomeniškumas

“Žvėrys” – ispaniškas trileris 2022-aisiais „Goya“ apdovanojimų ceremonijoje laimėjęs devynis apdovanojimus, tarp kurių: geriausias metų filmas, geriausias metų scenarijus bei geriausias pagrindinis aktorius. Galiu pripažinti, jog scenarijus iš tiesų puikus, beje, paremtas tikrais faktais, tačiau pats filmas vietomis man pasirodė banalus ir nesukėlė didesnių emocijų.

„Salos vaiduokliai“: savęs žalojimas – didžiausia nuodėmė

Airija 1923-aisiais kamuojama pilietinio karo ir išgalvota Inišerino sala, kurioje gyvenimas iš pažiūros teka sava, įprasta vaga. Įspūdingas gamtovaizdis, vandenynas, dirbami laukai, religiniai simboliai ir atrodytų niekuo neišiskiriantys pagrindiniai filmo veikėjai: Padraik‘as Suilebain‘as – ūkininkas ir gyvūlių mylėjotas, salos gyventojų apibūdinamas kaip malonus, tačiau nuobodokas ar kiek kvailas bei Kolm‘as Dohert‘is – intelektualas, muzikantas, suburiantis vietinius gyventojus bei pritraukiantis lankytojus iš žemyninės Airijos dalies savo muzika ir gebėjimais.

Viena TARP’14 para

Spalio pradžioje prasidėjus lietuviškajai „bobų vasarai“ Vilniuje devintąjį kartą susitikimą paskyrė tarpdisciplininius menus ir audiovizualinę poeziją propaguojantis tarptautinis festivalis „TARP“, garsėjantis netikėtomis formomis ir naujų idėjų raiška. Šiemet festivalis PARAidžiui išdėstė programą, kuri apėmė vieną parą, o reginiai apsigyveno įprastuose ir nevisai Vilniaus kampeliuose – nuo tarptautinės parodos „Judančios raidės“ Nacionalinėje Dailės Galerijoje iki melomaniškos diskotekos su pogrindiniais DJ-setais ir poezijos performansais industriniame rajone pačiame sostinės centre, pramintame „Verslo trikampiu“ (dar tiksliau – buvusioje „Panelės“ redakcijoje).

“Feast fashion” odisėja į žiūrovo sąmonę (?)

Spalio pradžioje Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ dalyvius, teatro mėgėjus bei įvairių sričių atstovus (ekonomistę A. Maldeikienę, kunigą J. Sasnauską, dizainerę S. Straukaitę, modelį R. Mikailionytė ir kt.) priviliojo į buvusiuose Profsąjungų rūmuose vykusį teatrą-žaidimą-performansą „Feast fashion“. Anotacija skelbė – tai nuotakų varžytuvės, o nugalėtoja išrenkama pagal didžiausią asmeninės tragedijos svorį, t. y. laimi ta, kuriai labiausiai reikia pagalbos iš šalies.