Authors Miglė Bareikytė

Apverktina “Transmediale 2016” reprezentacija

“Transmediale” – medijų ir skaitmeninio meno festivalis jau 29-ąjį kartą vasarį vykstantis vyriausybinių institucijų pašonėje Berlyne. Šiemetinė “Transmediale” siekė būti reflektyvi – savo moto “Conversation piece” įtraukti dalyvius į diskusijas apie kapitalizmo sukeliamą nerimo (anxiety) būseną. “Transmediale” pasižymi geru dizainu, […]

“Transmediale 2015”: sekime ir būkime sekami!

“Track sleep, track sleep, track life, track habits, tricks of the mind”: Pernai jau rašėme apie “Transmediale”, šiemet 28-ąjį kartą vykstantį medijų ir skaitmeninio meno festivalį Berlyne. Šiemet festivalio bazė – Pasaulio kultūros namai (HKW), tarsi simbolis, stovintys ant banguotos […]

Didžiausias hakerių kongresas Europoje: 31C3

“CCC” – hakerių kongresas, jau daugiau nei 30 metų vykstantis Vokietijoje. Jį organizuoja CCC (Chaos Computer Club) – seniausia pasaulyje bei didžiausia Europoje hakerių organizacija. Aš nemoku programuoti ir į šį renginį ateinu tik su primityviomis kriptologijos žiniomis. Tokių kaip aš – nedaug, bet galbūt tokių asmenų kaip aš dalyvavimas reiškia, jog renginio temos tampa aktualios platesnei daliai publikos.

E-kultūra “Re:(s)publikoje”

Į didžiausią tris dienas vykusį skaitmeninės kultūros konferenciją Europoje “Re:publica” šiemet susirinko virš 5000 “digital natives”. Jei medijų meno festivalis “Transmediale” šiemet Berlyne skelbė, jog laisvo interneto mitas subliuško ir atėjo metas tvarkytis su pasekmėmis ar jas apmąstyti, Republica šaukia: “Into the Wild”.

Marek Tuszynski apie interneto “turizmo” agentūras ir naująją pasaulio tvarką

Marek Tuszynski – vienas naujų technologijų pritaikymu taktiniam naudojimui skirtos organizacijos Tactical Technology Collective (“Taktinių technologijų kolektyvas”, toliau – TTC) įkūrėjų. Sutikau Mareką konferencijoje apie totalinio interneto stebėjimo poveikį žurnalistikai bei politikai, po to – viename bare Berlyno hip rajone Neukölln, kuriame buvo rodomi “Exposing the Invisible” (vienas TTC projektų) filmai, ir sutarėme padaryti interviu.